Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miesystävän outo käytös.

Vierailija
28.10.2011 |

On innokas laittamaan ruokaa, tekemään mitä tahansa juttuja. On kärsivällinen ja muutenkin mukava.



Nyt kuitenkin ihmetyttää yksi asia:

Hän tekee vaikka ruokaa, siihen ei saa mennä lainkaan kurkistelemaan, muuten hän hermostuu. Jos hän vaikka imuroi ja tuskailee imurin kanssa, ihmettelee miksi ei pelitä oikein.

Kun menen katsomaan mikä voisi olla vikana, alkaakin hän huutaan, että mitään ei saa tehdä rauhassa. Siinäpä imuroi sitten itse.



Mitään en ole sanonut edes imuroinnista, en ruuan laitosta, olen pysytellyt kokonaan pois keittiöstä silloin.



Onko normaalia käytöstä? Mistä pirusta johtuu? Onkohan kokenut joskus jossain suhteessa jotain neuvomista, jota inhoaa...



Tuo huutaminen on oikeasti kovaäänistä ja marttyrimäistä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

sanoo siihen, että hän ei puutu asiaan..

Vierailija
2/3 |
28.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

olla, jos on kokenut liikaa puuttumista...

Mutta jonkun sortin mt-ongelman sanoisin olevan tuollaisella. Sanoisin, että juokse karkuun hyvissä ajoin, vaikka itsekin olen hullu, ja miesystävänikin on mt-ongelmainen..

Mun miesystävä ei kestä neuvoja oikein, se ei pysty noudattamaan yhtä useampaa ohjetta kerrallaan, ja se hermostuu herkästi jos menen neuvomaan.

Mutta tavallaan se ei suutu mulle, se vain ahdistuu, ja ähinästä kuulee, että se on hermostunut, ja alkaa kädet täristä, eikä se oikein enää tiedä mitä tekisi.

Jos sitä vaikka neuvoo, että siinä meetwurstipaketissa on kieleke toisella puolella avausta varten, se hermostuu niin, että hyvä jos paketti pysyy käsissä, ja pyörittelee sitä hermostuneena.

Se saa ahdistuskohtauksia myös kaupassa, ja paniikkihäiriödiagnoosi sillä on, tosin mä epäilen välillä jotain muutakin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

aika kipeältä kuulostaa kyllä tuo, että kun sä pyydät apua, vaikka että "voisitko koota tämän imurin" tai "antaisitko kaapista sitä ja tätä kun mulla on kädet jauhelihassa", niin vastaus on "en puutu asiaan"??

Niinkö?