Kammoflunssa ja nyt sitten alkoi haista rööki nenässä
Maku- ja hajuaisti on muuten liki täysin poissa mutta yhtäkkiä aamupäivällä aloin haistaa röökinkäryn ja tuhkiksen vaikka kumpaistakaan en mistään voi haistaa eli jotain kuvitelmaa tämä on mutta miten ja miksi?
Ja vielä tärkeämpänä, millä tämän katkuamisen saa veks?!
Kommentit (8)
Koronassa minullakin. Jotkut ruuat haisivat jalkahielle ja välillä oli sellaista käryä että luulin että jossain palaa.
Ehkä tämä sitten on sitä koronaa vaikka aiemmat kerrat ei ole juuri oireita aiheuttaneet. Muutenkin sattuu aivan kaikkialle ja vaikka kokemusta pieksetyksi tulemisesta ei olekaan niin tältä se voisi tuntua. Tämän oudon röökinhajun lisäksi on tosi kummia sikakipeitä tuikaisuja nivelissä luissa ja lihaksissa eikä esim takapuolta ja reisiä saa näin kipeiksi ja jumiin edes jalkapäivänä tai pitkällä lenkillä.
Vierailija kirjoitti:
Mulla oli näitä hajuhaittoja koronassa.
Pääsikö niistä eroon millään kikkakakkosella vai pitääkö vaan sietää? Voisin vaihtaa vaikka nakkikeittoon tai jalkahikeenkin..
Vierailija kirjoitti:
Mulla oli näitä hajuhaittoja koronassa.
Minulla oli jo 70-80 luvuilla
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Mulla oli näitä hajuhaittoja koronassa.
Minulla oli jo 70-80 luvuilla
Kyllähän sitä kaikkea sellaisen mätääntyneen ja ummehtuneen tunkkaista flunssassa on ennenkin haistanut ja on ollut myös sitä ettei haista kerrassaan mitään, mutta tämä on uutta että haistaa näin tarkasti jonkun tietyn hajun. Kuten jo totesin niin mieluusti vaihtaisin vaikka tuohon nakkisoppaan tai vaikka jalkahikeenkin, mutta miksi hajun pitää olla nimenomaan paha haju? Miksi ei voi haistaa vaikka korvapuustin tai laventelin tai ihan mitä vaan minkä tuoksusta tykkää? Miksi sen pitää just olla röökin- ja tuhkiksenhaju?!
Naapurin nakkikeiton käry tulee makkariin, en myös tiedä miten sen saa nenästä pois. Ovi kiinni. Yleensä vain muut huoneet.