Missä ovat terveet nelikymppiset miehet?
Olen itse eronnut ja deittimarkkinoilla 43v.
Olen hämmästynyt siitä että itse olen perusterve, aikuiseksi kasvanut ja itsenäinen ihminen.
Miten on mahdollista että samanikäiset miehet ovat jotenkin hämmentävän huonossa kunnossa. Siis yllättävän monella terveys on huonoilla kantimilla. On verenpainetta, ylipainoa, diabetesta, testosteroni vajetta, erektio-ongelmia ja kaikenlaista muuta kremppaa. Eihän tuollaisen kanssa parisuhteessa tulevaisuutta oikein näe muuten kuin omaishoitajana.
Henkistä taakkaa eivät ole osanneet käsitellä vaan roikutaan edelleen jossain ex tyttöystäväsdä kiinni tai sitten äidisssä.
Ilmeisesti kunnolliset miehet ovat ja pysyvät parisuhteissaan ja syystä.
Kommentit (58)
Kuten itsekin huomasit, me terveytemme, raha- ja muut asiamme hoitaneet olemme parisuhteessa. Parisuhdemarkkinoilla on kohtaanto-ongelma. Sinkkuna on koulutettuja ja elämässään pärjääviä naisia ja elämänsä sotkeneita miehiä. Sen lisäksi, että miehet jäävät Itä- ja Pohjois-Suomen pikkupitäjiin ja naiset muuttavat Etelä- ja Länsi-Suomen kaupunkeihin.
Sama juttu se on naisten kanssa. Kaikenlaista epäkuranttia ehdokasta kyllä riittää, mutta hyvät on harvassa. Tuntuu joka toisella naisella olevan pahoja mielenterveysongelmia ja oman elämän asiat ihan sekaisin.
t. mies
Sen verran armoton työtaakka, ettei ehdi tai jaksa työpäivän jälkeen enää zumballe.
Pitää pitää talonpaskaa ja taloutta pystyssä ja lisäksi hoitaa vielä puolet koti- ja metatöistä.
Unohdit listastasi lisääntyvät mielenterveysongelmat.
Kyllä niitä hyviäkin silloin tällöin vapautuu :)
Täällä ollaan.
Samaa ihmettelen missä on naiset joita kiinnostaa muukin kuin sohvan nurkassa netflixin tuijottelu ja kännykän räplääminen.
Oletko itsekin muistanut pysytellä neitseenä?
Vierailija kirjoitti:
Sama juttu se on naisten kanssa. Kaikenlaista epäkuranttia ehdokasta kyllä riittää, mutta hyvät on harvassa. Tuntuu joka toisella naisella olevan pahoja mielenterveysongelmia ja oman elämän asiat ihan sekaisin.
t. mies
Jos kiikarissa olisi työtön yh-äiti jonka kotona pyörii kolmen eri isän lapsia niin näistä riittää valinnanvaraa!
Naiset on sitten matalasti koulutettuja valaita. Ei yhtään parempia.
Sellaiset ovat vähemmistöä, mutta kyllä heitä on. Sellaisia, jotka tykkää liikkua ja syödä terveellisesti. Ja ihan älykkäitäkin. Ihan kaikenlaisia ihmisiä päätyy eroon, ei kaikki hyvät ole varattuja. Monet järkevätkin ihmiset ovat tehneet huonon valinnan puolison suhteen, varsinkin jos kovin nuorena menneet yhteen.
Ei ole vain nelikymppiset miehet. Olen 29- nainen, ja tapailen noin 35-vuotiaita, sillä tästä nuoremmat eivät halua sitoutua. Mutta nämä noin kolmevitoset ovat myös suurin osa ylipainoisia, liikkumattomia, epäterveelliset elämäntavat, ja erektiohäiriöt ja pornoaddiktiot kaikilla.
40-kymppiset, no eihän edes NUORET SUOMALAISMIEHET läpäise edes armeijaa koska ovat joko niin huonokuntoisia, rapakuntoisia ja lisäksi mt-ongelmia. Äidin pikku lettukestipoikia, häpeän !
Täällä ois yks semiterve. Enää ei nimittäin viinakset maistu ja se on ongelma jos ei tipu!
M41
Ainakaan uskovvaisia k-piikittömiä yli 30-vuotiaita impinaisia ei ole koskaan liikaa
ei kukaan terve 40 vuotias mies etsi 43-vuotiasta vanhaa mummoa puolisokseen,. se pitää olla max 30 v nuori urheileva nainen
Pitäisi nämä niljakkeet laittaa Erikoisjoukkoihin, siellä oppisivat olemaan miehiä !
Vierailija kirjoitti:
Naiset on sitten matalasti koulutettuja valaita. Ei yhtään parempia.
Korkeastikoulutetut merieläimet ovatkin harvinaisuus.
Luin jostakin, että äärestä harva enää etsii parisuhdetta säännöllisesti nettideittipalstoilta.
Oman mieheni löysin ihan kuntosalilta.
Vierailija kirjoitti:
Kyllä niitä hyviäkin silloin tällöin vapautuu :)
Vapautuu mistä, häkistä tai avohoidosta !
Ollaan piilossa sohvan takana ettet löytäisi.