Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Uusi uuni--liian tehokas.

Vierailija
10.11.2011 |

meillä on ihan uusi uuni(siemens), joka on niin tehokas, että joudun pesee sen joka kerta käytön jälkeen:(



Esim, makaroonilaatikko, kiertoilmauunissa,uuni ihan paskanen se jälkeen! Kertokaa, pidänkö uunia llian kuumalla vai mikä helkkari siinä on? Olis pitänyt varmaan ostaa se itsestään puhdistuva..

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
10.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kai siinä uunissa on säätövaraa pienemmillekin tehoille. En nyt ymmärrä, millä tavalla uunin likaantuminen liittyy sen tehokkuuteen. Kai ruoka myös palaisi, jos se olisi liian kuuma.



Luultavasti liian täydet astiat, niin roiskuu yli.

Vierailija
2/4 |
10.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikä ole ollut mitään ongelmia. Makaronilaatikkoakin olen ehtinyt muutamaan otteeseen tekemään, mitään ei ole roiskunut tms.



Mielestäni teholtaan ihan normaali, paistaa ohjeen mukaisessa lämpötilassa ja paistoajassa (toki ottaen huomioon sen, että kiertoilmaa käyttäessä paistolämpötila on vähän normaalia alhaisempi ja monesti paistoaikakin lyhyempi).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
25.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älkää nyt sitten ostako Aeg uuneja. Ihan kelvottomia

Vierailija
4/4 |
25.04.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käytä ainakin riittävän isoa valmistusastiaa! Jos astia liian pieni, niin etenkin kiertoilmalla roiskuu just nämä munamaito ja kermamaito jutut ympäri uunia. Ja ootko muuten kokeillut, onko sama homma normi käytöllä eli ei kiertoilmaa?