Lue keskustelun säännöt.
Töihin meno ahdistaa!
21.10.2011 |
Kauhea ahdistus iski päälle kun pomo laittoi viestiä että tänään pitäisi mennä vielä töihin. Olen keikkalainen ja näitä yllätysvuoroja on yleensä hyvin harvoin. Olin ehtinyt suunnitella jos jonkinlaista tekemistä tälle päivälle. En kuitenkaan kehdannut sanoa etten pääse tulemaan töihin vaan kiltisti lupasin mennä illaksi hommiin.
Harmittaa aivan älyttömästi :( Nyt ihan koko viikonloppu menee töissä kun la ja su on täydet päivät. Kaipa sitä vaan pitäs olla tyytyväinen että hommia riittää.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Hoitoalalla ollut monenlaisissa paikoissa vanhuksissa ja lapsissa. Ja pidän työstäni.
Nuissa päiväkotipaikoissa oli yksi paikka jonne meno ahdisti aina tosi paljon. Muistan, jos lista muuttui niin, että minut laitettiin siihen paikkaan iski heti semmonen olo, etten tahdo mennä sinne. Mihinkään muuhun paikaan ei ahdistanut mennä ollenkaan.
Myöhemmin vasta tajusin, että siellä oli työntekijöiden kemioissa niin paljon sisäistä kismaa, että se heijastui siihen ilmapiiriin ja lapsiinkin.