Paras shampoo ja hoitoaine paksuille ja karheille hiuksille?
Kommentit (17)
Mulla on keskipaksut ja keskikarheat hiukset. Markettituotteista parhaiten toimivat Tresemmén shampoo ja hoitoaine. Niistä varsinkin se kosteuttava, Rich moisture, on hyvä.
Curly girl-metodi ja siihen liittyvät shampoot ja hoito-aineet. Koko metodia ei tarvitse noudattaa jos ei halua mutta sen ehdottamat tuotteet auttavat. Erityisesti sulle ei silikonia eikä sulfaattia sun hiusrutiiniin.
Vierailija kirjoitti:
Curly girl-metodi ja siihen liittyvät shampoot ja hoito-aineet. Koko metodia ei tarvitse noudattaa jos ei halua mutta sen ehdottamat tuotteet auttavat. Erityisesti sulle ei silikonia eikä sulfaattia sun hiusrutiiniin.
Varpu-sarjan avokado-shampoo ja hoitoaine. Välillä sekoitan hoitoaineeseen teelusikallisen tai pari rypsiöljyä ja se on sitten tehohoito.
Vierailija kirjoitti:
Aussie .Normalliikkeissä.
Myös minun hiuksilleni on Aussie sopinut, mutta kyllä sitä myydään muuallakin kuin Normalissa.
Ap kiittää vinkeistä. Kokeilen ainakin tuota Aussieta. Löytyykö vielä ehdotuksia?
Fructis Marvellous Nectar shampoo ja hoitoaine. Mulla on kevyesti vaalennetut, pitkät ja kuivahkot hiukset, latvoista siis menevät herkästi takkuun. Tämä tuotekaksikko on viime aikojen löytö ja todella hyvä markettituotteeksi, suosittelen!
🇺🇦🇮🇱
Siis Garnier respons -sarjaa nämä, ei fructis! Keltaiset pullot.
🇺🇦🇮🇱
Aussie sarja olisi hyvä ellei niissä tuotteissa olisi niin järkyttävän vahva tuoksu. En pystynyt nukkumaan kun tuoksu häiritsi, annoin ne shampoot tyttärelle.
Redken All soft on myös hyvä
Nettikaupoissa löytää tarjouksia. Eikä ole voimakas tuoksu.
Loreal Hyaluron Plump -shampoo silottaa hiuksia. Joo, ilmeisesti sisältää silikonia, mitä sitten. Pitkään yritin sitä vältellä, mutta ei toimi omaan tukkaan. Kyllä tällainen karhe paksu hiuslaatu vaatii silottavia ainesosia. Hiuksista tulee ihanan sileät myös suoristuksen jälkeen.
Aussie ja tresemme haisevat tosi pahasti.. Itselle käy elvital, ei oo tukka niin pörhöllään.. Ja aina hoitoine pesun jälkeen auttaa.. Hiuksiin voi pyyvkäistä humektania, apteekin voidetta.. Helokki öljy kapselit syötynä auttavat koko kropan kuivuuteen, myös hiusten.. Vähenee sähköisyys talvella, ne käy myös kissoille ja koirille eikä ihokaan kutise kun lämmityskausi on alkanut.. Kissalle ja alle 10kg koiralle 1 kapseli 1krt viikossa riittää.
itselle sopii fructicsen banaanisarja kuivaan kiharaan
Sehän voit käyttää mitä vaan tuolla karvan laadulla.
Moroccanoil ja Redken all soft. Nämä olen todennut itselleni parhaimmiksi.
Xtra shampoo