Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko kenelläkään kokemusta Wii-pelilaitteesta?

Vierailija
16.09.2008 |

Meinasin jo ostaa Mammuttimarkkinoilta x-box 360 pelikoneen perheelle, mutta sitten aloin miettimään että tuosta Wii -laitteesta olisi varmaan enemmän iloa minulle ja meidän eskarilaiselle? Mies varmasti tykkäisi pelata autopelejä x-boxilla, mutta itseäni kiinnostaisi urheilupelit ja pienemmille lapsillekin näytti olevan paljon kivoja pelejä kaupassa. Onko puolesta tai vastaan puhujia?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
16.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

meiltä löytyy ja jopa minä, joka en niin pelaamisesta ole innostunut, tykkään. Meillä ei ole lapsia, joten en osaa sanoa miten nuo lapsille puhtaasti suunnatut pelit viihdyttää... Aikuisille sopivat pelit ovat ainakin sellaisia että niitä on kiva pelata myös porukalla, jos on kavereita iltaa istumassa. Näitä pelejä jaksaa katsella myös sivusta.



Pidän wiitä toiminnallisena, on varmasti parempi hankinta kuin x-box. Enemmän iloa koko perheelle, säkin voit innostua pelailemaan :)

Vierailija
2/4 |
16.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mentiin sitten miehen kanssa kauppaan ja ostettiin tuo Wii ja siihen vielä se Wii Fit tasapainolauta. Lautaa ei vielä ole kokeiltu, mutta noita koneen mukana tulleita urheilupelejä on pelattu miehen ja pojan kanssa ja *TOSI HAUSKAA ON*!

Aivan mahtata laite niin lapselle kuin aikuiselle ja käy melkeinpä kuntoilusta;)

Voin jo kuvitella kivoja iltoja ystävien kanssa tätä pelaillen:D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
16.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

3-vuotias osaa myös pelata ja vaille 2-vuotiaskin huitoo innoissaan. :)

Meille ei ns. normipleikkareita tule, että vaan istutaan ja pelataan.

Vierailija
4/4 |
16.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä ei ole muita omia pelejä, kuin Fit. Sitä pelaa minä ja poika (3v.), mies joskus.

Tykkään tosi paljon siitä, kun ei istuta ja pelata, varsinkin tuon pojan kohdalla.

Lainassa on Mario Kart, sitä poika joskus pelaa. Siinä on se ratti, niin aika hauska, tykkään itsekin.. =)