Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Silmälasien hinnoista : vääntäkää mulle rautalangasta

Vierailija
21.06.2011 |

että miten esim. tuon Specsaversin hinnoittelu toimii ?



Olenko ymmärtänyt oikein, jos ostan 2 tarjouslasit 1 kehyksien hinnoilla maksan molempien lasien linssien pinnoitukset yms. erikseen ?



Eli antakaa suuntaa-antava hinta-arvio mulle jos joku on hankkinut vaikka kahdet silmälasit tarjouksen perusteella:



Haluan ohennetut linssit ilman pinnoitteita, mun vahvuudet molempiin linsseihin -5.



Kiitos!



Olen tehnyt hintavertailuja ja tänään tuli Nissenin mainos jossa suht edullsia kehyksiä,mietin missä tulee loppupeleissä edullisimmaksi sillä tarvitsen yhdet silmälasit.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
21.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

tarjous jossa kaksi linssiä yhden hinnalla.



Kehykset löytyy yleensä helposti (= ostan ns taviksia en viimeisintä muotia)

Mut linssit on sikakalliita kun on vahvat (-6) ja niihin on pakko ottaa ohennukset ettei näytä pullonpohjilta.



Näitä tarjouksia kyttäilen, en tiedä onko Specsillä vastaavia.

Vierailija
2/2 |
21.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kiitos 2 vastauksesta !



Lisää kommentteja kaipailen. Tuo Specsavers on kyllä epäilyttävän kallis tuon 2 lasit 1 hinnalla -tarjouksensa kanssa. Siis juuri se takia että linssien ohennukset yms. pitää sitten maksaa 2 laseihin.



Ja minulle riitäää yhdet silmälasit.



En ole kyllä huomannut viime aikoina 2 linssiä 1 hinnalla, se voisi olla mullekin se edullisin juuri tuon -5 vahvuuden takia. Ja kehykset ei tarvitse olla viimeisintä muotia minullekaan :)



ap



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla