Ajattelin, että sanon tänään miehelleni, että haluan eron, ei vaan onnistunut.
Taidan olla surkimus, taas mies puhui mut jatkamaan. Vaikka se on pettänyt.
Kommentit (8)
Taidan olla surkimus, taas mies puhui mut jatkamaan. Vaikka se on pettänyt.
Et ole surkimus.Olet aika lailla samanlainen kuin minä,en osaa sanoa ei. Mieheni petti minua,annoin anteeksi,sanoin että jos toisen kerran pettää niin silloin lentää kuin leppäkeihäs. Minulla oli työmatka edessä ja ollessani lentokentän vessassa,tein raskaustestin joka näytti plussaa.No,sain vapaaksi matkan ja menin ilomielin kotiin kertomaan miehelleni uutiset (hänellä oli vp) Päätin yllättää hänet ja hiivin sisälle ja menin makkariin ja hihkuin iloisena,sitten hymy hyytyi.Mieheni oli puuhissa naapurimme kauniin vaaleahiuksisen naisen kanssa. Taas armoa aneltiin,mutta nyt pistin jalkani eteen ja sanoin että nyt riitti. Myöhemmin sain kuulla että miehelläni ja tällä naisella oli ollut suhde kauan.He ovat tänäpäivänä kyllä eronneet (sillä mies petti häntäkin) Kaksosemme ovat kyllä isäänsä yhteyksissä ja tapaavat usein. Mikähän siinäkin on,vuosi tästä tapasin upean miehen jonka kanssa menin alttarille asti.Rakastan häntä ja siltikin exä mankuu perääni ja puhuu kaksosille paskaa heidän isäpuolestaan. No,kannattaa tehdä oma päätös.Aina ei tarvitse ajatella lapsia.
eikä pelkkiä Harlekiineja. Myös suosittelen sitä, että katsot televisiosta jotain laadukkaampaa kuin Salkkarit.
No ei siinä mitään, trollisi oli hauska, koska se oli niin hemmetin kökkö.
Elämä joskus on aikamoista saippuaoopperaa.
Itse kokenut saman:D
kertokaa lisää kokemuksia??todellisia
työmatkan saa peruttua ja sijaisen tilalleen kun on jo kentällä?
Raskaustesti lentokentän vessassa?
Mies jää kiinni rysän päältä, jopa aviovuoteessa ja toinen osapuoli ei ole vain naapurin nainen, vaan myös kaunis ja blondi!
X kuukautta myöhemmin petetylle vaimolle syntyy ei vain yksi, vaan kaksi lasta (varmaan tyttö ja poika)!
Mutta ei hätää, kohta löytyy uusi onni ...
Taidan olla surkimus, taas mies puhui mut jatkamaan. Vaikka se on pettänyt.
Et ole surkimus.Olet aika lailla samanlainen kuin minä,en osaa sanoa ei.
Mieheni petti minua,annoin anteeksi,sanoin että jos toisen kerran pettää niin silloin lentää kuin leppäkeihäs.
Minulla oli työmatka edessä ja ollessani lentokentän vessassa,tein raskaustestin joka näytti plussaa.No,sain vapaaksi matkan ja menin ilomielin kotiin kertomaan miehelleni uutiset (hänellä oli vp) Päätin yllättää hänet ja hiivin sisälle ja menin makkariin ja hihkuin iloisena,sitten hymy hyytyi.Mieheni oli puuhissa naapurimme kauniin vaaleahiuksisen naisen kanssa.
Taas armoa aneltiin,mutta nyt pistin jalkani eteen ja sanoin että nyt riitti.
Myöhemmin sain kuulla että miehelläni ja tällä naisella oli ollut suhde kauan.He ovat tänäpäivänä kyllä eronneet (sillä mies petti häntäkin) Kaksosemme ovat kyllä isäänsä yhteyksissä ja tapaavat usein.
Mikähän siinäkin on,vuosi tästä tapasin upean miehen jonka kanssa menin alttarille asti.Rakastan häntä ja siltikin exä mankuu perääni ja puhuu kaksosille paskaa heidän isäpuolestaan.
No,kannattaa tehdä oma päätös.Aina ei tarvitse ajatella lapsia.
työmatkan saa peruttua ja sijaisen tilalleen kun on jo kentällä?
Raskaustesti lentokentän vessassa?
Mies jää kiinni rysän päältä, jopa aviovuoteessa ja toinen osapuoli ei ole vain naapurin nainen, vaan myös kaunis ja blondi!
X kuukautta myöhemmin petetylle vaimolle syntyy ei vain yksi, vaan kaksi lasta (varmaan tyttö ja poika)!
Mutta ei hätää, kohta löytyy uusi onni ...
3Itsekin mietin että onkohan tuo teksti totta.Sillä vaikka olisit raskaana joutuisit silti työmatkalle,sillä ei raskaus sairaus ole.
Näin tapahtui ystävälleni.Hän sai tietää ennen työmatkaa olevansa raskaana,kysyi lomaa ja vapautusta työmatkasta,johon pomo oli tokaissut "Kuules,se ei oikein käy.Ei se raskaus ole sairaus.Ja mistä saisimme tähnä hätään sijaisen kun lähtö huomenna."
Eli joko tuon tekstin kirjoittaja lisäsi saippuaoopperaa tekstiinsä tai sitten pomo on mukava ja sijaisia löytyy helposti.
Tää tuntuu kaikkein ihmeellisimmältä. Miten työmatka muka poikkeaa arkityöstä, niin että pitäisi vaatia sitä positiivisen raskaustestin perusteella vapaaksi?
Samaa mietin.Mikähän siinä on kun nykyajan ihmisiltä pääsee tota luikuria liian useasti...???