Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsen kasvatuksesta

Vierailija
24.02.2011 |

Jokaisen vanhemman tulisi käydä jos jonkinmoinen lapsen hoito/kasvatuskurssi, niin vähenisi kovin kummasti lastensuojelu tapauksetkin.



Myös esikoistaan odottavat, joutaisivat muuttamaan ensikotiin - kun kuitenkin tulee jos jonkinmoista yllätystä lapsen suhteen. Ensikodissa olisi aina joku tukena ja turvana teille, jos tulee jotain pulmaa, kysyttävää jne

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
24.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensikodilla ei olisi minulle mitään annettavaa, olisi hirveätä resurssien tuhlausta laittaa esim mut tai moni muukaan sinne.

Äärimmäisen typerää tekstiä ap! :-D

Vierailija
2/2 |
24.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

että kyse on "yllätyksestä" lapsen saadessa.

Ihmisellähän on vaikeaa toimia vanhempana, siis joko purkaantuu väkivaltana yms tai alkaa käyttämäään päihteitä.



Miten sitä osaa tietää masentuuko esikoisen saadessa vai myöhemmin? Masentua voi myös ilman lapsia tai isovanhempana.



Tunnen yhden joka on ollut ensikodissa ja siellä ollessa menetti lapsien huoltajuuden. Muut tuntemani naiset on pärjänny mukavasti vanhempina. Tämäkin ensikotiin mennyt nainen oli sossun asiakas ja hänessä ulkopuolinen näki ettei ole kunnossa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan seitsemän