Teen mitä tahansa erikoisruokavaliota vieraille, paitsi karpeille
Munaton, maidoton, laktoositon, vegaani jne. jne. mutta karppaus on ihan pelleilyä ja niitä pulleroita en kotiini ota diivailemaan. Karppituttuni ovat kaikki pulleroita, enkä ala tarjoamaan kenellekään kerma-läski-voi sössöjä. Minusta se, että lahtaisin kokonaisen sian jonkun karpin takia, on ihan älytön ajatuskin.
Kohtuudella lihaa, se on kuitenkin aina jonkun henki joka otetaan pois joltain ja karppauspelleilyn takia en siihen lähde.
Kerran tein kahdelle karppikamulle oikeaoppiset ateriat ja lopputulos, kaksi plösöä aneemisesti sekoittamassa lautasella ruokaa laidalta toiselle ja vinkumassa, että mitäköhän tässäkin nyt on?
En tunne yhtään edes normaalipainoista karppia!
Kommentit (5)
mutta en tee asiasta numeroa ja syön kylässä mitä tarjotaan. Siis itse ruuat, makeat jälkiruuat jätän väliin.
En tunne yhtään edes normaalipainoista karppia!
oletko sä vagaani vai mikä? Vai siis kohtuudella lihaa syövä? Eikö siihen sunkin kohtuulliseen lihamääräänkin pidä joku kumminkin tappaa?
Psst.. olen karppi ja syön lihaa just saman verran kuin aikaisemmallakin vt-tyylilläni. Hiilarit on vaan nyt vähempänä ja rasvaa lisätty, mutta lihan määrä on ihan sama kuin ennenkin. Enkä muuten karppaa laihtuakseni.
ja jättää perunat ja patongin syömättä. Ei tarvita mitään läskiä ja voita ja kermaa.
karpit voi syödä kasvisruokaa, kunhan siinä ei ole viljoja eikä sokeria.
Miksi siinä kermaa-voita-läskiä pitäisi olla.