Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko pakko ottaa vastuuta omista vanhemmistaan, jotka eivät ymmärrä omaa ymmärtämättömyyttään?

Vierailija
16.05.2024 |

Isä on juuri näitä boomer-aikakauden tuotoksia, joka tietää kaikesta kaiken ja tekee tyytyväisenä mielummin sutta ja sekundaa vain osoittaakseen, että näinkin voi tehdä.

Köykäisenä esimerkkinä sähköasioissakin tietää, että pörssissähkö-sopimukseni perustuu huijaukselle vaikka itse ei osaa sähkösopimustaan edes kilpailuttaa. Maksaa jotain 20€/kk perusmaksullista ja 25cent/kWh toistaiseksi voimassaolevaa paikallisen sähköfirman sopparia koska kansakoulututtu oli siellä töissä 30v sitten. Tämän tyyppistä logiikkaa käytetään kaikkeen, sillä olihan niin ennekin.

Mietin vaan että kohta tulee kuitenkin ne edunvalvonta-asiat esille, ja mielummin jätän tuollaisen ihmisen ajamaan itse itsensä minne haluaa, kuin kuuntelemaan kritisointia vailla todenmukaisuutta kuin huonossa parisuhteessa.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi seitsemän