Kampin kauppakeskus
Kommentit (7)
Meidän lapsi sanoi tulevansa surulliseksi, jos Kampin kauppakeskus purettaisiin.
Sieltä saa:
ruokaa:
Lidl (köyhäkin saa vatsansa täyteen), K-Supermarket (ne mitä ei Lidlistä saa)
ja leluja:
Clas Ohlson, BR-lelut ja nalle- ja lastenvaateliikkeitä
Jouluisin on hienot jouluvalot, ja Narinkkatorilla on tapahtumia, tänä jouluna mm. ilmainen karuselli lapsille.
kiva, mutta sinne pitää aina mennä bussilla, parkkihallista joutuu maksamaan itsensä kipeäksi ja tavaroiden & rattaiden kuljetus bussilla ei ole niin helppoa. Asutaan siis liian kaukana!
Käyn mieluiten siellä tai Itiksessä.
Muualla ei tarvi käydäkään.
Lasten kanssa en lähde kyllä koskaan Kamppiin, kerran olin vaunujen kanssa ja oli aivan liian hankalaa ja kamalaa. Hissit jumissa ja täynnä.
Ja WC:n metsästys oli kammoa. Ruokapaikat liian täynnä, että olisi lasten kanssa mahtunut.
Yksin Kamppi on oikein mukava paikka.
Hissit jumissa ja täynnä.
Hissejä liian vähän / liian pieniä.
minä taas menen nimenomaan kamppiin vauvan kanssa. hyvä hoitohuone, kivat lastenliikkeet. vessakin siellä hoitohuoneessa. hissejä on muitakin kuin se yksi joka on aina ruuhkainen. ruokapaikoissakin löytyy, riippuen kellonajasta. aina voi mennä tunnelia pitkin forumiin syömään.
itis on ihan kammottava. paljon hajuja. isoja perheitä, jotka sinkoilevat eteen. samoin vanhuksia jotka valtaavat käytävät. ahtaat käytävät ja kaupat.
Käyn mieluiten siellä tai Itiksessä.
Muualla ei tarvi käydäkään.
Lasten kanssa en lähde kyllä koskaan Kamppiin, kerran olin vaunujen kanssa ja oli aivan liian hankalaa ja kamalaa. Hissit jumissa ja täynnä.
Ja WC:n metsästys oli kammoa. Ruokapaikat liian täynnä, että olisi lasten kanssa mahtunut.Yksin Kamppi on oikein mukava paikka.
Tarpeeksi iso muttei liian iso, tarpeeksi paljon erilaisia kauppoja (lastenvaatteista goottien kautta aikuisten vaatteisiin, sisustusta, kirjoja jne).
Lisäksi monta lempparikauppaa, kuten Accessorize, Change, Motivi, Indiska yms. Ja työpaikka ihan vieressä :D
Stockmann on paras (vaikkei kauppakeskus olekaan) :-)