En tajua miksi Kaarle kuningas ei anna Victorialle lupaa avioitua Danielin kanssa.
Eihän Silviakaan ollut mikään siniverinen kuninkaallinen.
http://www.iltalehti.fi/viihde/200808208139186_vi.shtml
Kommentit (27)
( punasta kaiketi tuo heilläkin), maallikon, miehen naisen tai vaikka vanhuksen kanssa. eiköhän tarkoitus ole saada puoliso jota rakastaa ja joka kulkee rinnalla läpi elämän. Eikä näitä Englannin tapauksia jossa otetaan äipän käskyn mukaan ja no sehän on nähty miten hyvin siellä on liitot kestänny.
Joten pitäköön neiti päänsä ja naikoon Danielinsa, vaikka olis roskakuski.
joka on valinnut ne puolisot.
Kuninkaallinen ei ole tavis. Jos haluaa olla tavis, luopuu kruunusta. Onhan Ruotsissa kaksi muutakin mahdollista.
Daniel ei kelpaa. Ei nuo Norjassakaan mitään siniverisiä ole naineet. Toisekseen kaikki taitaa tykätä Victoriasta niin paljon ettei hänen puolisovalinnallansa ole kenellekään sen suurempaa merkitystä. Pääasia että Victoria on onnellinen :)
koko kuningastouhun. Ei ole nykyaikaan sopivaa.
Kalle olisi halunnut säilyttää kruununperimysjärjestyksen vanhimmalle poikalapselle.
Luulen että nämä asiat on sidoksissa toisiinsa.
Pelastus tulisi jos Kalle ottaisi ja kuolisi. Victoria kruunattaisiin kuningattareksi ja saisi naida kenet tahtoo.
Aina kun näen kuvia siitä Danielista creep-hälytin rupeaa piippaamaan.
Minustakin siinä Danielissa on jotain epäilyttävää..
haluaisi estää lapsensa perhe-elämän hyvän ja rakkaan puolison kanssa. Vaikea tuntea mitään sympatioita, jos tuo on totta.
Ihan sama juttu sen Englannin hovin kanssa, sairasta touhua, toivottavasti ovat ottaneet opikseen.
mutta luojan kiitos Suomi ei ole monarkia.
Jälkimmäiset fibat saa sen kuvista ainakin, tiedä sitten mikä on totuus. Ja eikös Victoria sairastanut syömishäiriönkin muutama vuosi sitten? Mahtoiko olla Daniel kuvioissa silloin? Eipä syömishäiriö mitenkään hirmuisen onnellisen ja tasapainoisen elämän merkki ole, käsittääkseni.
haluaisi estää lapsensa perhe-elämän hyvän ja rakkaan puolison kanssa.
median huomiosta ja jatkuvasta elämän ja ulkonäön ruotimisesta. Ei siihen huonoa poikaystävää enää tarvita.
Eikös siitä syömishäiriöstä ole jo toistakymmentä vuotta?
vaan avioerosta ja siitä että äiti jätti hänet lapsena.
horjuuttaisi koko kunigaskuntaa ja veisi uskottavuutta monarkia-instituutilta.
Eikö se nyt ole kaikkien mielestä sellaista sirkushuvia rahvaalle?
Victoria oli sen Daniel 1:n kanssa ja jenkeissä toipumassa?
yllä verovaroin? sehän on julkista pr:ää Ruotsille.
Victoria oli sen Daniel 1:n kanssa ja jenkeissä toipumassa?
Viktoria tutustui Daniel 2:een, kun aloitti terveelliset elämäntavat ja alkoi käydä Daniel 2:n omistamalla kuntosalilla.
Ei mikään kuntosaliyrittäjä.
Ja kyllä siitäkin kuule kouhkattiin valtavasti aikoinaan!