Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Sinä joka luet Kootut murut -blogia!

Vierailija
13.12.2010 |

Sen jälkeen, kun kys. blogi on uudistunut, en ole päässyt lukemaan postauksia kertaakaan. Sivu vetää mun koko selaimen niin jumiin, että mun on pakko sulkea se. Voisiko joku ystävällinen sielu kommentoida blogin pitäjälle, että Macin Safari-selainta käyttäessä käy näin - tai ainakin mulla käy, en tiedä muista. Mä en voi siis edes jättää kommenttia sinne.



Harmittaa, kun se on mun suosikkiblogi. Kiitos jo etukäteen, jos joku viitsii näin tehdä, mun pitää varmaan häipyä tästä koneen äärestä ihan kohta.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
13.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikset lataa macille opera-selainta? Minulla on ja kaikki toimii. :)


vastaavaan ongelmaan, yleensä Safari toimii loistavasti. En kyllä tiedä, onko selaimesta kiinni vai mistä. Luulen kuitenkin, että Kottujen murujen kirjoittajaakin saattaisi kiinnostaa tämä tieto, kun on juuri uudistanut sivut.

Ap

Vierailija
2/5 |
13.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

T: Se operan käyttäjä macilla. :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
13.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sain viestisi ja yritän tehdä asialle jotain mahdollisimman pian. Mitä Safari-versiota käytät? (Minulla itselläkin on Mac ja olen Safarilla testannut, minun koneella toimii.) Toivottavasti saan korjattua pian. En tiennyt ollenkaan tällaisesta ongelmasta!



-Jutta (Kootut murut)

Vierailija
4/5 |
13.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos Opera-macisti ja Jutta! Käytän versiota 4.1.2. Mulla ei ole tällä hetkellä mitään muuta selainta koneella, joten en ole tullut kokeilleeksi millään muulla. Joka tapauksessa en ole vielä kertaakaan saanut kuvia näkyviin ja tosiaan koko selain menee aivan tilttiin avattuani blogin.



Kivaa, että AV:lta saa apua ja näin pikaistakin vielä!



Ap

Vierailija
5/5 |
13.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eipä mitään. Kannattaa varmaan päivittää uusimpaan varsioon, se on 5.0.3 tällä hetkellä. Analyticsin mukaan moni näyttää lukevan blogia Safarin 5-versiolla. Katson kuitenkin jos koodillekin voi tehdä jotain. Toivottavasti ongelma ratkeaa pian!



-Jutta