Kuinkahan paljon suunnilleen kannattaisi tarjota tällaisesta asunnosta
4 h+k rivitalo Turku, muuten melko rauhallisella alueella mutta junaradan välittömässä läheisyydessä, keittiö ja kylppäri hyvässä kunnossa mutta muut paikat pientä pintaremonttia vailla.
Kommentit (5)
Onko asunto nähtävillä netissä? Olisi helpompi hahmottaa, millainen asunto on, kun näkisi siitä jotain kuvia.
eihän noilla tiedoilla voi mitään sanoa. Kaikki 1200 - 2500 €/m2 välillä on mahdollista. Tai sitten tuokin meni pieleen.
Yleensä myyjä tietää parhaiten kohteensa arvon.
Hyvin remontoitu kohde on nykyään entistä arvokkaampi, kun nykyään isännöitsijät veloittavat remonttien tarkastamisesta ja remontit tuottavat myös huomattavasti entistä enemmän paperi ym ajallista työtä.
Hyvin remontoitujen asuntojen hinnat voivat siis nousta suhteessa remontoimattomiin.
Pyyntihinta on 220 000 mutta se tuntuu aika paljolta. Uskoisin, että tyytyisivät vähempäänkin, toi saattaa olla sellainen kepillä jäätä-hinta.
taloyhtiössä ei mitään isoja remontteja tiedossa (kai)