Olisitko tunnistanut Milla-Sofian tekoälyllä luoduksi ihmiseksi, jos sitä ei olisi kerrottu?
66 prosenttia ei ois tunnistanu...
Kommentit (32)
Eihän niitä tunnista kun miltei joka "aito" muija käyttää filttereitä jotka antaa luonnottoman virheettömän naaman.
Mä tunnen pari ton näköistä muijaa livenä
Ainakin tuo takapuolikuva on niiin feikki, kellään naisella ei oo tuollaista..
En olisi tunnistanut. Olisin tosin uskonut, että on käytetty photoshoppia huomattavan paljon.
Kiva kun tuolla täydelliseksi katsotulla naisella on tuollainen hieman leveä nykerönenä.. se on siis kaunista, kiva tietää..
Nyt kun tietää niin jälkikäteen ihan mahdoton arvioida olisiko huomannu vai ei.
Muuten näyttää aidolta ihmiseltä, mutta hiukset näyttävät jostain syystä melkein jokaisessa kuvassa kummallisen utuisilta, mutta toisaalta tuokin olisi helppo laittaa jonkin filtteröinnin piikkiin. Eiköhän tulevaisuudessa suurin osa onlyfansien ja muiden heruttajien kuvista ole käytännössä AI:n tuotoksia, siinä vaiheessa voidaankin sitten toden teolla masentua kun enää kukaan live-ihminen ei täytä aina vain tiukentuvia kauneusstandardeja.
Kannattaa herätä 2030 on tulossa ja jos et halua YK agendaa 15 minuutin älykaupungit 6 g valvonta ötököitä mikrosiruja kannattaa herätä
Riippuu siitä, minkälaisissa tilanteessa asia pitäisi huomata. Lähempää tarkastelua kuvat eivät kestä, mutta ne eivät myöskään ehkä välttämättä ohimennen hirveästi erotu aidoista, etenkin jos kuva on rajattu vaikka vain kasvoihin.
Olisin. Sanoin jo toisessa ketjussa, että bikinikuvan naisella on erilainen takapuoli kuin niillä kahdella muulla. Sain silloin vastaukseksi, ettei se kuulemma haittaa (miehiä, jotka eivät tunnista kuvaa manipuloiduksi).
Olisin luullut muokatuksi. Samannäköisiä naisia tulee jatkuvasti vastaan YouTuben mobiiliversion deittisivujen mainoksissa, taitavat olla feikkejä hekin.
Vierailija kirjoitti:
Eihän niitä tunnista kun miltei joka "aito" muija käyttää filttereitä jotka antaa luonnottoman virheettömän naaman.
Sanoo mies, joka ei koskaan käy ulkona katsomassa oikeita ihmisiä.
Jonkun oikean ihmisen kasvoja tuon siemeneksi on käytetty. Osa on todella hyviä mutta arvelen että tyyppi jälkikäsittelee photarissa, liittelee oikeisiin taustoihin ja filtteröi raskaasti. Kokonaan tekoälyllä tuotetuita fetishkuvista erottaa yhä että koneen tekemiä, mutta pirullisen lähellä nekin jo on. Tai siis näin ovat isot pojat minulle kertoneet.
Tekoälykin näyttää tuntevan pyllybikinit.
Silmistä tunnistaa. Ne on täysin sieluttomat NPC:n silmät.
Vierailija kirjoitti:
Silmistä tunnistaa. Ne on täysin sieluttomat NPC:n silmät.
täähän ei sinänsä vielä kerro paljoa
Kyllä sen huomaa tuosta liiasta sileydestä ja kiillosta, joka on erilaista kuin flitterien läpi. Tarpeeksi kun noita ai-kuvia katsoo niin kyllä ne tunnistaa. Niistä puuttuu tietty rosoisuus.
En. Filtteröidyksi kylläkin oisin luullut.