Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vanhemmuus hukassa helsinkiläisillä 40+ vanhemmilla.. lapset hoitoon ja itse Hankoon bilettämään

Vierailija
09.07.2023 |

Perheelliset, hyvinkin pienten lasten vanhemmat, kaikki kynnelle kykenevät örveltävät Hangossa ja kuvaavat videoitasomeen

Pienet lapset aivan väsyneitä päiväkodista lomille ja heti hoitoon jonnekin, että äiti ja isä pääsevät bailaamaan 😑Varmasti lapset kysyvät: missä äiti olet, onko sinun pakko mennä

Ei, en tod ole kade. Meillä oli tuollaista 15-35v iässä ennen lapsia. Hyvin ehti 20v bilettää. Nyt voi keskittyä lapsiin.

So Sad Vanhemmuus hukassa, ja tätä pidetään muotina ja hienona

Kommentit (141)

Vierailija
141/141 |
19.06.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Se tunne, kun oot vetänyt tukka putkella töitä ja vanhemmuutta, kuskannut harrastuksiin, pessyt hampaat, kiistellyt käytöstavoista, kuunnellut murheet, ja sitten pääset vihdoin miehen kanssa kahdestaan vähän aikuisten iltaa viettämään. Parasta! Suosittelen kaikille, suoristuu vähän ne otsakurtut, pinna kasvaa arkeen taas 5cm lisää ja hiekat huuhtoutuvat pimpsasta. Tuitui!

Kun ei ole lapsia eikä niitä tule, tuo stressivapaa olotila on jokapäiväinen asia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yksi kuusi