Ensin mielivaltaisesti diagnosoidaan
Joku, sitten levitellään näitä mielivaltaisia juttuja, ilman että henkilön kanssa on edes juteltu eli ei perustu mihinkään normaali käytäntöihin nuo diagnoosit. Sitten järjestetään vielä " hoito" johon liittyy törkeää häirintää ja jopa törkeitä rikoksia. Sitten ollaan pettyneitä, kun ei tule toivottuja tuloksia. Ei, vaikka viedään rikokset ja törkeydet ihan äärimmäisyyksiin ja suorastaan sadistisiin toimiin. Koulutettuja ja "älykkäitå" ottaa päähän kun suoritetut toimet ei pure niin kuin pitää. Päinvastoin alkaa tihkua huhuja mpäristöön ja muille jotka eivät ollenkaan mukana tuissa hommassa tai tajuavat että heille on valehdeltu. Oi joimikä häpeä tuollaisen show järjestäjille. Mahtaa olla kiva huomata olleensa mukana törkyrikoksissa.
Kommentit (5)
Joo mä sain diagnoosin vaikea masennus vaikken ole enää masentunut kuin heikosti.
Itsesiassa mikä on se motiivi joka ajaa ihmiset kaduille "parantamaan" toisen elämänlaatua tai luonnetta. Jopa tunkeutuen yksityiselämään rikoksilla. Ei tule mieleen muuta kun raha tai joku hihhulointi. Ei normi järkevät ihmiset tuollaiseen ryhdy.
Sitten tietenkin jos motiivina Ei olekaan pelkästään hyvä vaan joku kosto tai häirintä verhottuna tuollaiseen "hyvään" hihhulointiin, sitten ei tarvitse ihmetellä. Tuollainen motiivi ajaa monet liikkeelle aina.
Dissataan "hyvällä". Hyvä mieli ja kukaan ei tajua mitään. Muuten ei ei niin kamalaa, paitsi tosiaan jos mukana törkyrikosten tekoja. Herkkänaikainen välittää jostain hibhuloinnista ympärillä. Mutta ikävistä rikoksista valitettavasti täytyy välittää, vaikka ei kovin herkkänahkainen olisikaan. Harvoin ne ovat mukavia asioita kohteelle, ne rikokset.
Juu. Myöskin esimerkiksi lääkityksiä poistetaan nykyään edes tapaamatta potilasta lääkärin yksipuolisella päätöksellä. Sain itsekin olla todistamassa tällaisen kymmeniä vuosia rauhoittavia syöneen kuntoa, kun lääke oli yllätyksenä poistettu. Hän on nyt riehunut maanisessa psykoosissa useammassa kaupungissa. Poliisit ovat vieneet häntä selvinpäin putkaan ja pitäneet siellä ja kuskanneet sitten lääkäriin, joka on naureskellut kaverin hauskoille jutuille ja päästänyt pois jatkamaan riehumista. Aivan edesvastuutonta toimintaa. Silti se on tämä potilas joka joutuu edesvastuuseen, kun lopulta väistämättä tapahtuu jotain vakavaa, ellei hänelle, jollekin muulle.
Nyt vielä poistetaan säästösyistä loputkin sairaalapaikat. Kyllä hyvin menee. Terveydenhoidolla ei näy olevan minkäänlaista vastuuta mistään, eivät noudata hoitokäytänteitä ja määräyksiä ja hoitopaikkoihin on pesiytynyt kummallinen kiusaamiskulttuuri. Poliisi valitteli tätä. Siis poliisi on tietoinen, että hoitohenkilökunta väärinkäyttää asemaansa rikosten tekemiseen. Ei tietenkään kaikki. Mutta jokainen, joka tällaiseen osallistuu pitäisi saada heti pois sieltä, vaikka olisi millainen hoitajapula.
Ja koska tarkoitus tietenki vain "hyvä" ja elämän laatua parantava mitäs siitä, että tekoina vastenmielisiä pervo,ja ja sairaita rikoksia, ihan viranomaisten puoleltakin. Niin, eihän edes itse usko tuohon, mutta yksinkertaisille on sitten antaa selitykset, koska eihän jengiä mukaan saataisi totuuksilla. Ei moni ihan näin sairaisiin lähtisi mukaan.
P.s projekteista kannattaa kysyä aina asianomaisilta itseltään. Ai niin "salaisuus" ei ne halua että puhutaan. Niin, sittenhän voisi paljastua jotakin outoa hommissa.