Mies ja minihane
Onko teistä kenelläkään kokemusta miehistä minihameissa. Itse olen yli 50 mies ja olen nyt käytänyt hameita jo 4kk niin kotona kun kaupoissakin ja olen pannut merkille että kunhan itse on sinut vaatetuksensa kanssa niin ei sitä näy panevan merkille kukaan muukaan. Onko siis teistä sopivaa että mies käytää minihametta (30cm) julkisesti (alushousujen kanssa tietysti, en ole mikään opervertikko, homo tms)
Kommentit (7)
kunhan se on miesten hame, ei naisten
Mutta eihän miehille ole minihameita myynnissä vai olenko väärässä? Ne myynnissä olevat miesten hameet ovat aivan liian pitkiä näin hellekelejä ajatellen.
Tarkoitukseni ei ollut provosoida ketään, vaan vain asiallisesti todeta se seikka että näin helteillä on naisten minihame se paras viilentäjä (parempi kuin shortsit).
Ja tietysti sääret on putsattu ihokarvoista (partakoneella), huomasin sen ensimmäisenä, enkä käytä kuin lenkkitossuja korkeintaan....
Saatan vilkaista jos huomaan miehen, joka on pukeutunut naiseksi, mutta ei sen enempää kiinnosta. Tosin viikonloppuna tuli pieni hymy huulille kun näin vimpan päälle meikatun miehen, jolla lyhyt hame, korkkarit jne.. mutta ei ollut sääriään ajellut.
Saatan vilkaista jos huomaan miehen, joka on pukeutunut naiseksi, mutta ei sen enempää kiinnosta. Tosin viikonloppuna tuli pieni hymy huulille kun näin vimpan päälle meikatun miehen, jolla lyhyt hame, korkkarit jne.. mutta ei ollut sääriään ajellut.
No kyllä ne naisetkin osaa yllättää toissinaan pukeutumisellaan. Tässä muutama päivä sitten tuli marketissa vaastaan kärryjä työntäen nätti neitonen jolla oli yllään vain ohut valkoinen harso. Sen läpi näkyi kaikki ja oikein täytyi kääntyä katsomaan perään ja näkyihän siellä olevan sentään valkoiset pikkuhousut jalassa. Mutta että niin ohut harso että se oli sama kuin ei mitään.
näkyy kyllä sellaisia norsuja ettei takaa voi tietää onko nainen vai mies hameessa, niin eriskummallinen on vartalon muoto.
Eli sama mulle miten kukakin pukeutuu.
No mikä ettei, kyllä minusta minihame sopii niin miehille siinä kuin naisillekkin. Ei me naiset olla sen sovinistisempia kuin miehet oli aikoinaan (vai ollanko me?).
Mutta, jos tosiaan alat käyttää useamminkin niin ehdoittaisin jotta poistat ihokarvat sääristäsi, sillä ne jos mitkään pilaavat kokonaisuuden