Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ero tulossa ja lasten koulunkäynti :´(

Vierailija
07.08.2010 |

Voi apua,ensi viikolla alkaa koulut ja ero tulossa.Mies lähti tänään ja nyt pitäisi aloittaa asunnon etsiminen,tällä alueella ei vain vuokra-asuntoja ole.Pitääkö lasten jo heti vaihtaa koulua vai kuukauden kuluttua ja kuinka ressukoihin se vaikuttaa :O Seuraavaan kouluun matkaan 13km.Nyt seisoo järki kun ei tiedä mitä tehdä... :´(

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
07.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

entä jos tekisitte niin, että jäisitte asumaan vaikka harkinta-ajaksi nykyiseen asuntoon? Oletan siis, että sinä olet lähivanhempi.



Etävanhempi etsisi sitten kiireellä asunnon.



Siinä olisi sitten vähän enemmän aikaa miettiä lasten koulujärjestelyjä.

Vierailija
2/5 |
07.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

entä jos tekisitte niin, että jäisitte asumaan vaikka harkinta-ajaksi nykyiseen asuntoon? Oletan siis, että sinä olet lähivanhempi. Etävanhempi etsisi sitten kiireellä asunnon. Siinä olisi sitten vähän enemmän aikaa miettiä lasten koulujärjestelyjä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
07.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

MOnessa tilanteessa mahdotonta mutta jos suinkin mahdollista niin jää lasten kanssa ja laita mies etsimään uusi asunto. Eiköhän se mieskin sen verran suostu yhteistyöhön että lapset saisivat käydä samaa koulua kuin ennen

Vierailija
4/5 |
07.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

eipä teillä sitten kovin huonosti mee :)

Ainut ongelma,ettei ole varaa ylläpitää omakotitaloa :(

Vierailija
5/5 |
07.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

No kai se mieskin lapsiansa sen verran rakastaa, että voi osallistua omakotitalon kustannuksiin edes sen aikaa, että saatte kunnollisen asunnon etsittyä.



Ero jo on iso muutos lapsille. Aikuiset sitten voisivat yrittää olla aikuisia ja sopia asiat niin, että lasten muu elämä ei liiemmin häiriintyisi. Tosi iso muutos ensin ero, uusi koti, uusi koulu, uudet kaverit jne.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän yksi