Tykkäätkö käydä laskettelemassa?
Käytkö usein talven aikana?
Menetkö suksilla vai laudalla?
Kommentit (6)
Tykkään käydä. Meillä kaikki 4 lasta ja mieheni tykkää myös. Käydään harmillisen vähän, koska on aika kallista näin ison perheen mennä.
4-5 kertaa talven aikana käydään ja hyödynnetään mahdollisuuksien mukaan alennettuja iltoja jne. Just ostin Black Week päivälippuja 16kpl /396€. Ne myytiin siis 4kpl pakettina 99€. Päästään koko perhe 2 kertaa koko päiväksi ja lapset vielä kolmannen kerran. Ihan liian kallista kyllä on.
Tykkäiain, mutta en käy. Syynä rikkinäinen polvi, joka ei tykkää laskettelusta ollenkaan.
Haha, tällä foorumilla ei ole ensimmäistäkään mammaa jonka perheellä olisi varaa käydä laskettelemassa. Aivan eri yhteiskuntaluokan hommia.
Tykkään, mutta oon nyt niin huonossa kunnossa, etten pysty. Ennen kävin Alpeilla monta kertaa keväässä.
Osaan lasketella kummallakin, mutta enemmän pidän suksilla menossa. Näin aikuisena en käy edes joka talvi, alkanut pelottaa se vauhti. Lapsena tuli mentyä ihan kiitolaskua mäki kuin mäki.