Kuu, nyt!
Kommentit (15)
Hieno on. Miksi minulla muuten kasvaa karvat, hampaat ja kynnet sekä ulvottaa ja on silleen levoton olo?
Parina iltana ollut upea, punainen auringonlasku. Kevättä ilmassa. 😍
Venus, Jupiter ja Mars myös näkyvät hyvin. Kuu on komea ja joka päivä eri näköinen.
Katson juuri kuuta. On kyllä hieno!
Täällä pilvistä. Näkyykö se meteoriitti vielä?
Komeampi näky on kyllä auringon pimeä puoli, joka tulee kerran vuodessa esiin.
Illalla aiemmin se oli matalalla ja näytti kattojen yllä jättikokoiselta. Pienenikö se jo?
Täällä eräs kuuta merellä katseleva.
Laivamme keinuu niin kuu välillä peittyy näkyvistä ja näen vain merta.
Olen matkalla eräälle Kreikan saarelle, olin ajatellut syödä illallisen vasta perillä mutta vastatuuli hidastaa matkaamme ja ihania mereneläviä yläkannen sky-bar' saa grillataan- näin erään naisen syövän ihanan näköistä rapupaistosta.
Ravut näytettiin grillttavan sitruunasiivujen kanssa ja pikaisen liekityksen jälkeen upotettiin tomaattikastikkeeseen, myös leipä näytti ihanalta!
Laivamatka vielä kolme tuntia, ehkä menen syömään tuon rapuannoksen!
Kaunis on. Matkalla kirjastosta kotiin pysähdyimme lapsen kanssa ihailemaan kuutamoa. Täysikuu Leijonassa.
Nyt on ollut pari päivää ihan taianomaisen kauniita talvipäiviä. Kuuta on ihasteltu täälläkin ja auringonnousua, tähtitaivasta. Kimaltelevaa hankea.
Eikö kukaan halua jakaa näkyä kanssani? Ap