Lapseni kävi muutaman kerran koulupsykologilla,
tänään kuulemma viimeisen kerran. Kyseessä tokaluokkalainen joka ehkä olisi käymässä tokaluokan uusiksi. Koskahan me vanhemmat saamme tietää mitä tuolla koulupsykologilla on tehty tai mitä mieltä psykologi on lapsesta? Lapsi itse ei osaa kertoa muuta kuin että siellä tehtiin jotain tehtäviä.
Tässä alkaa aika käymään aika vähiin, koska päätös luokan kertaamisesta tehdään vai lukeeko se sitten vain todistuksessa, mille luokalle syksyllä menee?
Kommentit (5)
tutkimustuloksista. jos ei sitten kiireen takia jätä sitä myöhemmäksi tai lähetä kirjallisena tms. kysykää siltä psykologilta. t toinen koulupsykologi
ja pitäisihän siitä olla joku loppupalaveri psykologinkin kanssa.
tottahan asiasta oli sovittu, tai siis mä pyysin jo joskus syksyllä että voisiko päästä koulupsykologille. Nyt sit keväällä pääsi muutaman kerran. Joku lomake meidän piti sinne täyttää, muuten ei olla oltu yhteydessä asian tiimoilta. Kai ne sieltä koululta ehdottaa sitä loppupalaveria?
ap
mutta ei ehkä muutamaan päivään. testien pisteet täytyy laskea, tulokset tulkita, tutkimusyhteenveto kirjoittaa... ja nyt on koulupsykologeilla tosi kiireiset ajat kun koulu kohta loppuu. t se toinen koulupsykologi
Kyllä opeen saa ottaa yhteyttä.