Oudoin elokuva jonka olet katsonut/koettanut katsoa? Itse vastaan
"Perfektion" Netflixistä. Se piti olla kostotarina mutta sisälsi JUONIPALJASTUS-VAROITUS! Lesboseksiä ja housuun paskomista bussissa. Lopetin siihen bussikohtaukseen. Ihan hemmetin outo leffa.
Kommentit (310)
Aika paljon tullut outoja elokuvia katsottua. Tässä yksi sellainen: https://www.imdb.com/title/tt0361668/
Alkaa suht. normaalina tai ehkä vähän vinksahtaneena gangsterielokuvana ja loppua kohden menee täysin sekopäiseksi.
Asessorin naishuolet. Postfeministinen elokuva.
Netflixissä on outoja elokuvia. Yhdessä nainen karkoitettiin autimaahan, siltä katkottiin jalat ja se veti sitten ympäriinsä skeittilaudalla sätkien :D Älkää kysykö nimeä.
Vierailija kirjoitti:
Piano. Jessus mitä peetä, mutta varmaan suurin osa naisista tykkää.
Onpa ilkeä asenne. En ole kyseistä elokuvaa nähnyt, tulin vain toteamaan, että yleistämisellä ei pääse mihinkään ja yksi henkilö tuntee omassa elinpiirissään kyllä sen verran vähän naisia, että voisi yleistää oikein minkään koskevan "suurinta osaa*.
Everything everywhere all at once oli hyvin outo, mutta pidin kyllä. Hauska.
Nuorempana tuli nähtyä kaikenlaista mutta nimet unohtuneet. Sanotaan nyt vaikka että Pink Flamingos. Melkein mainstreamia :)
I love you.
Mies rakastui avaimenperään joka sanoi I love you
Vampyros Lesbos. Aika moni muukin Jess Francon elokuva on kyllä aika outo.
La Dolce Vita oli aika outo
Joku italialainen elokuva jostain italialaisesta perheesstä johon tulee myös joku prostituoitu oli aika outo
Italialainen elokuva Verhottu Napoli oli aika erikoinen mutta myös mielenkiintoinen ja hieno.
Alaston lounas oli erittäin outo elokuva välillä ihan hauska mutta se koko elokuva oli kuin joku trippi ja kirjoituskone muuttuu kuoriaiseksi joka puhuu.
Olen joskus aiemminkin vastannut tämän samanlaiseen ketjuun, eli tv-elokuva People (1972). Sen kerronta on hidasta ja varmaan vähän tylsää monen mielestä. Kuitenkin tarinaltaan mielenkiintoinen, erikoinen scifi-draama.
Blogini: https://ilouutinen.blogspot.fi/
Inhimillisyys. Sitä kehuttiin hirveästi, mutta en ymmärtänyt siitä oikeastaan mitään.
Josephine Mutzenbacher. Pääosassa Patricia Rhomberg.
Palstan innoittamana katsoin Sodoman 120 päivää ja kokemus oli aika hämmentävä 🤔
Hui, että ihan lesboseksiä sisälsi :D Miten outoa.
Netflixistä oudoin/erikoisin katsomani leffa on varmaankin I'm Thinking of Ending Things, sellainen aika pitkäveteinen taide-elokuva.
Truman show outo ja järjetön elokuva jossa toiset katsoo jonkun elämää ohjelmana ja luullut elävänsä elämäänsä.
"Kosketuksissa" oli aika erikoinen.
Taisi olla saksalainen. Teurastamossa työskentelevien outojen ihmisten rakkaustarina.
"Suden nahoissa"
"Shape of water"
Kaikki katsomisen arvoisia, mutta outoja.