Miten saada tyttövauva?
Kävin poistattamassa gynekologilla kierukan ja samalla kysäisin vinkkejä tyttövauvan tekoon. Hän sanoi, että ainoa mitä tietää on, että mies saa mahdollisimman usein eli esim. masturboi ellei seksiä ole usein.
Nyt haluaisinkin kysyä, että onko tämä teillä tyttöjen äideillä pitänyt paikkaansa? Kuinka usein sekstailette tai tiedättekö miehenne masturboivan tms.?
Meillä seksiä n. 5 päivän välein eli ei taida olla toivoa tyttövauvalle? Pyysin jopa miestä vetämään välillä käteen, muttei suostu :)
Kaikkia muita kikkoja (ovulaation ajoitusta myöten) gynegologi piti turhina.
Tiedän että tästä aiheesta ollut monta ketjua aiemminkin, mutta nyt kysyisinkin vaan tuosta seksin määrästä, jota gyne piti ainoana tekijänä.
Kommentit (38)
Miksi haluat tyttövauvan, onko tämä ensimmäisesi? Entä jos tulee poika, mitä sitten?
Kannattaisiko ensin käsitellä tämä asia loppuun, odottaa niin kauan että tekee vauvaa, ei poikaa tai tyttöä?
niin että seksiä päivittäin. poika sai alkunsa kertalaakista.
ja nyt sitten vaan odtellaan. Vielä ovulaatiopäivänäkin oli, mutta ´luin, että mitä enmpi harrastaa seksiä, sitä enempi syntyy tyttösiittiöitä. En tiedä, miksi mutta tuon mukaan mentiin. Meillä on poikia ja toiveissa lapsi, tyttö taikka poika..
meillä kolme poikaa, kerta laakilla tullut raskaaks..
mutta sit synty tyttö, harrastettiin neljä kertaa viikossa ja voila: olin raskaana..
eli mitä tästä opimme, oisko tossa jotain perää oikeesti, että pitää harrastaa usein :)
mutta poika tuli kuitenki eli ihan hölynpölyä !
ensin otatte vaatteet pois...ja sitä rataa.
50% mahdollisuus muutenkin.
ole iloinen että ylipäätään saat lapsia, pois marinat
eli harrastettiin vain ja ainoastaan yksi kerta ja tyttö tuli:)
Mitä väliä sillä on kumpi sieltä tulee? Minulla esikoinen tulossa. Ensin toivoin poikaa sitten tyttöä nyt en edes tiedää kumpaa toivon enemmän, kunhan lapsi tulee elossa ja terveenä mailmaan, niin muulla ei ole väliä.
Meillä tyttö sai alkunsa intohimoisesta erittäin nautinnollisesta seksistä. Poika tuli kun yrittämällä yritettiin eikä seksi ollut kummoista. Eikös poika siittiöt ole nopeampia ja tyttö siittiöt sitkeämpi, joskus olen kuullut tälläistä väitettävän, silloinhan kannattaisi sekstata päivää ennen ovulaatiota niin poika siittiöt irtoaisivat ja tytöt jäisi jäljelle, jos munasolu olisikin valmiina odottamassa poika ehtisi ensin :)
[quote author="Vierailija" time="10.09.2014 klo 20:34"]
Meillä tyttö sai alkunsa intohimoisesta erittäin nautinnollisesta seksistä. Poika tuli kun yrittämällä yritettiin eikä seksi ollut kummoista. Eikös poika siittiöt ole nopeampia ja tyttö siittiöt sitkeämpi, joskus olen kuullut tälläistä väitettävän, silloinhan kannattaisi sekstata päivää ennen ovulaatiota niin poika siittiöt irtoaisivat ja tytöt jäisi jäljelle, jos munasolu olisikin valmiina odottamassa poika ehtisi ensin :)
[/quote]
mistäs sen päivää ennen ovulaatiota tietää?
Meillä 4 poikaa saaneet alkunsa kun ovis tikutettu ja samana päivänä puuhailtu. Tyttö saatiin kun puuhailtiin kp 10 ja 11, ovis kp 15 ja tyttö tuli! :))
Hyvät rakastajat tekee vain tyttöjä :), mutta varmuuden vuoksi muista oikea ylälaita!
Onko nuo pakonomaisesti tiettyä sukupuolta tekevät kypsiä vanhemmiksi ylipäätään? Pistää miettimään, kuulostaa jotenkin pimeältä... Ei se lapsi ole mikään sinun itsesi jatke, eikä siitä muutenkaan tule juuri sellaista kuin toivot, esim. tulevaa miss suomea, tai menestyvää älykköä. Deal with it.
Vauvaa yritettin saada alulle pari vuotta. Jyystettiin melkein päivittäin ennen ovista ja sen aikana. POIKA tuli!
Sotien aikana syntyi tilastollisesti normaali oloihin verrattuna enemmän poikia. Tämä havainto tukee teoriaa.
kuin nyt kun aloin tyttöä odottaa
- harrastakaa seksiä usein ennen ovulaatiota. Ovulaatiopäivänä ja sen jälkeen EI saa enää sekstailla (poikasiittiöt nopeampia mutta lyhytikäisiä)
- Jos on yhtään ylipainoa, laihduta ennen raskautta. Jos olet normaalipainoinen, syö mahd. paljon kevyttä kasvispainotteista ruokaa (ei siis lihaa ja kermaa tai ns. raskasta ruokaa). Tämä kuulostaa ihan hullulta mutta esim. monilta lintulajeilta on havaittu, että ravintotilanteen ollessa heikompi, jälkeläisistä tilastollisesti useammat ovat naaraita.
- Googlaa vielä englanniksi netistä millä ruoka-aineilla (muistaakseni esim. puolukkamehu) sai emättimen ph:ta muutettua... happamammassa säilyy paremmin jommat kummat siittiöt (valitettavasti en muista kummin päin piti olla, hapanta vai emäksistä, jotta useammat tyttösiittiöt pääsevät elävänä eteenpäin.).
pikemminki toisin päin.. Mutta en ymmärrä miksi olisi se tyttö niin pakko saada?? Mitäs jos sieltä tuleeki poika??
Toivo sydämesi pohjasta poikaa, niin tulee varmasti tyttö! Toimi ainakin meillä! :P
Seuraavalla kerralla pitää kai yrittää aidosti toivoa tyttöä, jos se poika sieltä sitten tulisi.