Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

koirakysymys

Vierailija
05.02.2010 |

olemme 'adoptoimassa' noin kolmevuotiasta koiraa, ja kaipailisin neuvoja kuinka helpottaa koiran koti-ikavaa ja tehda kotiutumisesta meille mahdollisimman kivuton. koira on ollut lapsiperheessa jossa nyt puhjenneen allergian takia joutuu luopumaan siita.

kaikki kaytannon neuvot otetaan kiitollisuudella vastaan!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun koira on mahdollisimman vähän yksin ja saa paljon liikuntaa, ei ole aikaa "murehtia" . Jossain määrin ehkä voi tavata vanhaakin perhettä mutta itse koen että meidän koirilla on hämmentävää se että välillä ovat mummilassa useamman viikon ja taas tulevat meille. Kulkevat mun perässä ja ihmettelevät...Mun mielestä koira ei varsinaisesti osaa kovasti ikävöidä ja muistella vanhaa kotia. Kunhan rutiinit pysyvät alkuun suht samoina kun vanhassakin kodissa ettekä jätä koiraa pitkiksi ajoiksi yksin niin varmasti kaikki sujuu hyvin. Ruokavaliota ei kannata äkisti muuttaa vaan ottakaa jos saatte koiran vanhaa esim. kuivaruokaa mukaan ja vähitellen vaihdatte sitten ruokaa toiseen jos on tarvis ettei maha mene sekaisin.

Vierailija
2/2 |
05.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuten ihmiset tekisivät. Se todennäköisesti sopeutuu teille muutamassa päivässä.



Alkuun voi tietysti olla hankaluuksia, jos teidän säännöt ovat kovin erilaisia entisen kodin sääntöihin verrrattuna. Siksi on ihan hyvä ruokkia samalla tavalla ja muutenkin tietää vähän koiran entisistä rutiineista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan seitsemän