LELULISKO/-KÄÄRME-AUTOMAATTI! MISTÄ LÖYTYY?!?
Ihan alkuun, kyllä huudan.
Käytiin Rovaniemellä ja siellä oli ostoskeskuksessa (keskustassa ja siellä sijaitsi H&M) lasten leluautomaatti, josta sai joko liskon tai käärmeen. Meillä ei ollut silloin 50 sentin kolikkoa mukana ja päätettiin aamulla tulla uudestaan hotellilta lapsen kanssa automaatilla.
Ostoskeskus oli kuitenkin kiinni ja meidän oli lähdettävä kotiin. 4-vuotiaan käärme-/liskoaddiktin harmitus oli suuri ja lupasinkin etsiä toisen samanlaisen automaatin. Olisi mukavaa yllättää lapsi viemällä hänet paikkaan, jossa tällainen samanlainen automaatti olisi.
Eli, tiedätkö sinä, pääkaupunkiseudulla asuva, missä tällainen masiina mahdollisesti olisi?
Kommentit (3)
Mahtavaa! Suuntaamme siis ruokaostoksemme Olarin Prismaan lähiaikoina!
T: Kiitollinen ap
PS Jos liskoautomaatin joku on bongannut muualta pk-seudulta, niin ilmoittakaa vielä! Olari ei ole ihan nurkilla.
Sanoin heti alkuun, että HUUDAN. Ja minä huudan kun siltä tuntuu. Suosittelen!
Ainakin Olarin Prismasta Espoosta löytyy sellainen alas parkkihalliin menevän liukuhihnan viereltä (leluautomaatteja on muuallakin siellä, mutta noita liskoja taitaa olla vain tuossa yhdessä paikassa).