Alapää ongelmia, rv35, mihin soitella vkl?
Osaisko joku sanoa mitään asiaan?
Pari päivää ollut kutinaa alapäässä. Tänään tuossa aamusella huomasin että tuo alapää myös haisee aivan kamalalle. Huvikseen vähän katselin sinne, niin ihan kuin olisi tuolla emättimen suulla ja välilihan alueella pieniä patteja, ei silmin niin erotu, mutta tuntuvat kyllä.
En tiedä onko hiivaa, ei ole ikinä ollut ja sitä canestenia en osta ilman että lääkäri on todennut tuon olevan hiivaa, kaksi kertaa olen terveydenhoitajan kehotuksesta sitä ostanut ja ei kummallakaan kerralla tehonnut, vaan oli joku tulehdus, johon sai eri lääkkeet.
Mietinkin nyt tässä että voiko näin viikonloppuisin soittaa mihinkään asiasta vai pitäisikö odottaa maanantaihin että soittelis neuvolaan? Tosiaan mulla on nyt rv35+1 menossa.
Jos tuolla alapäässä on tulehdus niin voiko aiheuttaa esim. ennenaikaisen synnytyksen tai mitään muuta sikiölle? Entäs jos tää onkin joku sukupuolitauti?
Kommentit (5)
sun pillun kunnosta yhtään mitään, siellä on ihan oikeaakin tekemistä tällaisina aikoina. Etenkin kun olet huomannut tuon jo aikaisemmin ja nyt sitten yhtäkkiä viikonloppuna hoksaat että pitäs päästä lääkärille.
sun pillun kunnosta yhtään mitään, siellä on ihan oikeaakin tekemistä tällaisina aikoina. Etenkin kun olet huomannut tuon jo aikaisemmin ja nyt sitten yhtäkkiä viikonloppuna hoksaat että pitäs päästä lääkärille.
saa aina näin asiallisia vastauksia! Tuossahan just nimenomaan kysyin että kannattaako soitella nyt mihinkään vai odottaakko maanantaihin ja soitella neuvolaan...
-ap
synnyttäneiden osastolle tai jonnekin.