Kauneinta, mitä vaimosi on sanomut sinulle
Kommentit (18)
Ei tuo tunteeton tyyppi sano mitään positiivista.
Huutista. Suominainen ei osaa sanoa mitään kaunista, nalkuttamaan kyllä kykenee
En usko, ettei vaimo koskaan sano nätisti...
A n t a k a a s tulla kehuja yms
Vierailija kirjoitti:
En usko, ettei vaimo koskaan sano nätisti...
A n t a k a a s tulla kehuja yms
Ainakin omani sanoo välillä jotain positiivista.
Mutta se ero näissä asioissa. Naiset muistuttavat paljon lapsia. Kaikkihan me kehumme lastamme, kun saa pari viivaa piirrettyä paperiin: ” Onpa hieno koira”.
Kyllä te naiset itsekin tiedätte, ettei mies tuollaisilla kehuilla tee mitään. Mutta naiselle pitää hokea ainakin joskus, kuinka kaunis tämä tänään on. Tai olet tyylikäs tuossa uudessa vaatteessa. Minä ainakin vedän ihan randomina nuo. Eli päätän vaikkka maanantaina sanoa jotain, ihan riippumatta miltä näyttää tai mitä on päällään. Läpi menee aina.
No mutta. Olen vaimo ja totaalisesti sitä mieltä, että äänenpainot usein merkkaa enemmän kuin sanat. Feikkaamisen läpi näkee, aitous ja hassuttelu rules meidän liitossa...😉😉👍
Jos meille tulee ero niin näet lastasi joka toinen viikonloppu ja maksat minulle elatusmaksua.sanoi tämä entinen prinsessani minulle vuosia sitten.
Kyllä jumalauta ukot pärjää muutenkin. Se nyt vielä puuttuu että lorvailijaa pitäisi kehuakin.
Ei täällä ole miehiä joilla on vaimo. On vain kilt tiksiä joita ei kukaan huoli.
Miettimällä mietin mutta eipä tule mitään mieleen. Onko olemassa naisia jotka sanoo jotain hyvää miehestä. Aina pitäisi heitä olla kehumassa.
Sanoo aika-ajoin kaikkea. Viimemmäksi muistan sanoneen ”sä olet ainoa jonka seurassa voin olla täysin itseni”. Kyllähän se on kaunista kuultavaa.
Mun avopuoliso sen sijaan kehuu jatkuvasti. Kehuja tulee lähes joka päivä, joten eipä tule yhtä kauneinta mieleen. Itse en välitä kehuista, mutta naiselta niitä vain tulee :D
Ketju ollut auki jo tovin, eikö mitään kaunista vaimo ole koskaan sanonut???