En vieläkään tiedä mikä minusta tulee isona
Ja ikää 47. Mikä sinusta tuli? Oletko juuri siinä ammatissa/työssä missä olet aina halunnut olla? Vai oletko vaihtanut useasti ammattia?
Kommentit (8)
Älä huoli, en minäkään ja ikää kohta 46. Taitaa olla aika normaali tilanne meidän sukupolvelle. Ei ollut mahdollisuutta haave ammattiin niin ajautui opikelemaan muita asioita ja työt sitten sen mukaan, mutta eihän ne ole olleet muuta kun työtä kun ei intohimo.
Olen aina ollut kateellinen niille, joilla on ollut lapsesta saakka selvää mitä heistä tulee isona.
Ap
En minäkään tiedä. Ikää 36 ja koko aikuisikää tullut haahuiltua vaan työpaikasta toiseen vailla mitään kunnianhimoa. Mahdollisuuksia olisi mutta en osaa niitä mihinkään käyttää ja menen aina vaan sieltä missä aita on matalin. Alisuoriutuja siis.
Voi kun mä oon vielä 5-kymppisenä kuin lapsi, enkä tiiä mitä elämältä haluun.
Onko sulla kuitenkin oma koti,paikka mikä tuntuu kodilta? perhe?
Vai etkö vielä tiedä nuitakaan ollenkaan että haluatko vai et,ja missä asua tms. ?
Ap, olet jo iso ja ollut kauan. Ja olet siis sitä, mitä olet juuri nyt. Jos töissä olet, kyllähän sinulla joku ammattinimike on.
En minäkään ja olen vuotta vanhempi kuin sinä ap.