Mies ei halua tapailla minua koska ei pidä minua seksikkäänä
Pyysin miestä treffeille viestillä ja vastasi näin. Siinä taas todiste siitä, että miehiä ei kiinnosta naisen luonne tai persoona.
Kommentit (17)
Eiköhän se luonnekin ole tärkeä. Yleensä kuitenkin ihmisille (sekä miehille että naisille) on tärkeää, että pitää seurustelukumppanissa sekä ulkokuoresta että luonteesta. Tuskin sinäkään haluaisit olla sellaisen miehen kanssa, jonka ulkonäköä et pidä seksikkäänä.
No sitten vaan uutta etsimään. Joku toinen voi pitääkin.
Voi pyhä jeesus...ei mikään yksi osa alue yksin riitä yhtään mihihkään :D Miksi tapaisin jotain ihan kivaa miestä, jos en pitäisi häntä myös seksikkäänä?
Et varmaan kaipaa miestä joka sanoo noin? On niitä kivempiakin miehiä, jotka eivät katso pinnalliselta kannalta asiaa tai näkee sinut se oikeana. Tuolla saattoi olla muita kierrossa, halusi alentaa itsetuntoasi sanomalla jotain ikävää?
Ihanaa kun naiset puhuvat aina VAIN omasta miehestään eivätkä he koskaan miesvihakiimassaan yleistä "faktoja" koskemaan muita miehiä. Selvästi tässäkin haetaan vertaistukea.
No onhan se suhteessa tärkeää, että kumppani näyttää omasta mielestä hyvältä. Olen itsekin ollut tilanteessa, että minua on pyygänyt treffeille mies, jonka ulkonäöstä en pitänyt lainkaan. On mielestäni kuitenkin törkeää vain sanoa tyyliin "ei kiitos, koska olet ruma" niin sanoin sitten, että en etsi suhdetta juuri nyt.
Ehkä hän etsii täydellistä. Seksikkyys on yksi niistä kymmenestä ominaisuudesta, joiden pitää olla kunnossa. Ne muut yhdeksän olivat.
Tyhmä mies. Olisi käyttänyt koodikieltä ja kirjoittanut, ettei tunne kemiaa teidän välillä.
Vierailija kirjoitti:
Ainakin oli suoraa puhetta.
No ei kaikkea ihan noin suoraan tarvitse julkituoda. Moukka mikä moukka. Ei siinä nyt kovin valehtele, jos ois vaikka kauniisti sanonut, että olen pahoillani, mutta en tunne sellaista kemiaa meidän välillä, että kannattais jatkaa, vaikka kiva oletkin.
ei hetero miestä transsu kiinnosta
Jännä juttu.
Ja vaikka siellä syvällä kehopositiivisuuden keskellä onkin kiva ihminen…
Kohtasit umpihomon, unohda heti koko juttu.
Jätä se sika