Olo on niin kipeä. Olisi aikainen aamuvuoro.
En kyllä voi mennä varmastikaan..
Harvoin olen kipeä ja nyt iski päälle korvatulehduksen aikana flunssa kera kurkkukipu ja yskä. Kuumeinen olo.
Asiakasryhmä sellainen, etten halua riskeerata kyllä lainkaan.
Koronatestiin varmaan huomenna, prkl.
Kommentit (9)
Onneksi on voimia täällä palstailla
Vierailija kirjoitti:
Lorvikatarri iski
Lämmintäkin luvattu
Ainiin, olen viikonloput töissä usein niin en edes huomioinut tätä juttua tässä.
Voi helvetti...
Päänvaiva yksi pikkuflunssa vain koronan vuoksi. Tiedä koska pääsee taas töihin ja niin huono sopimus ettei sairaslomista makseta.
Ap
Olen ihan kahden vaiheilla. En tiedä mitä teen ja siis erittäin mielelläni menen töihin. Pelkään vain tartuttavani toisiin.
Ap
Vierailija kirjoitti:
Olen ihan kahden vaiheilla. En tiedä mitä teen ja siis erittäin mielelläni menen töihin. Pelkään vain tartuttavani toisiin.
Ap
No et mene tartuttamaan muita!
Kyllä sun täytyy pysyä nyt kotona siihen asti kunnes saat testituloksen. Ehkä jo huomisiltana. Parantumisia!
Jos oot seurella niin saat 50% palkasta kun esität lääkärintodistuksen. Sairaana ei kannata, siis pidä mennä työhön. Vuosi sitten mulla sama tilanne > viikon sairasloma, karanteeni ja komento koronatestiin. Sain puolet palkasta. Pikaisia paranemisia. Ilmoita heti työnantajalle ja mene hoitsulle heti aamusta. Hyvää viikonloppua
Raukka kuvittelee kuumeharhoissaan, että trollauksesta maksetaan ja av:lla voisi tartuttaa muita <3
Piti kirjoittaa, että erittäin mielelläni menisin töihin mutta tosiaan en voi kyllä riskeerata.
Tunsin jo pyörräilessä tänään, että ei ihan oo kunto kohdillaan ja nyt iltaa vasten olen vain aivastellut, nokka vuotaa koko ajan ja yskittää.
Pakko vain soittaa aamulla töihin ja terkkariin.
Voihan harmi mutta mieluummin nyt näin kuin se, että riskeeraan toiset.
Ap
Lorvikatarri iski
Lämmintäkin luvattu