Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi EU maiden välillä ei ollut mitään koordinointia koronastrategioissa? Mikä järki on 2 maan yrittää levittää hallitusti ja muiden maiden yrittää torjua?

Vierailija
10.06.2021 |

Ja entä jos Suomen strategia olisi onnistunut?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
10.06.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sooloilu on vaaraksi kaikille muillekin, niin kuin Brasiliasta nähdään. Vaikeuttaa kaikkien muiden torjuntatoimia. Tartunnat ovat myös kasvualusta mutaatioille.

Manaus on erityisen surullinen esimerkki siitä mitä tapahtuu, kun koronaviruksen leviämistä ei edes yritetä hillitä. Jo huhtikuussa 2020 kahden miljoonan ihmisen kaupungissa kaivettiin joukkohautoja, kun kuolleita ei muuten ehditty haudata.

Science-tiedelehdessä julkaistun tutkimuksen mukaan kaupungin väestöstä 66 prosenttia sai tartunnan ensimmäisen aallon aikana, ja 76 prosentin uskottiin lokakuun loppuun mennessä saaneen tartunnan. Vertailun vuoksi Sao Paulossa, jonka metropolialueella asuu 10 kertaa enemmän ihmisiä, tartunnan saaneita oli arviolta vajaa 30 prosenttia.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/abc61c3e-4d36-4484-9636-a3e6ca328e50

Vierailija
2/2 |
10.06.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varmaan hyvä kysymys vaalidebattiin. SItten kun on ne oikeat vaalit

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi kolme