Helmin ja Dannyn suhde
Tuli kyllä todella ällöttävä olo, kun katsoi kuvaa, missä vierekkäin parikymppinen Helmi ja Danny pappa 77-v. Vaikka kuin ei haluaisi olla ennakkoluuloinen tai ajatella pahaa, mutta kyllä tuo ikäero on niin suuri, että ei voi mitään sille, ällöä on. Ajattele jos sinun tytär samanikäinen olisi melkein kahdeksankymppisen papan kanssa niin olishan se ihan sairasta. Yäk!
Kommentit (117)
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Danny on ostanut Helmille oman talon Raumalta. Asuu ilmeisesti siinä. Iso rakennus, entinen päiväkoti. Mitähän Helmi aikoo tehdä sillä rakennuksella? Palkka on halvempi kiertämällä veroja, kun lahjoittaa kiinteistön. Danny ei ole kovin varakas.
Eiköhän asiat ole junailtu niin, ettei Helmin tarvitse tehdä töitä lopun ikäänsä. Talon lisäksi varmaan muuta perintöä ja omaisuutta jää hänelle. Ja nytkin Danny elättää kuolemaansa saakka, kunhan Helmi hoitaa "seuraneidin" tehtävänsä.
En usko, että Dannyn varat ovat niin isot, että Helmi eläisi perinnöllä vanhuuteen saakka. Lapset voivat vaatia lakiosansa. Perintövero on isompi, jos perintö tulee ei sukulaiselta. Danny sanoi, että Helmillä on hallintaoikeus Rauman asuntoon. Lisäksi Raumalla on huvila.
Jos heillä ei olisi suhdetta, niin silloin Helmi varmasti tapailisi muita ihmisiä, viettäisi aikaa kavereidensa kanssa kuin normi kaksikymppinen. Mutta ei, asuu, matkustaa, mökkeilee vain D:n kanssa. Tottakai heillä on suhde. Ja senhän Helmi jo puoliksi on myöntänytkin.
Tämä historia ja leima on tyttelissä iäti.
Onko se myyny ittensä.
Helmi on tehnyt itsestään vitsin ja saanut elinikäisen leiman.
Kun Danny joskus kuolee,on Helmi ikuisesti " Iso Dannyn entinen avustaja väsyneenä Lidlissä" ym. Helmi ei voi kotoaan poistua ilman,että joku vinkkaa seiskalle.
Mitä siinä is:n artikkelissa sanotaan heidän suhteesta? Kertovat kuulemma suoraan asiasta.
Dänni on jo viisi vuotta painanut Helmiä. Se nyt on ihan selvää. Ei nuori nainen pelkällä sormilla miksikään tule. Tunnen minä muitakin jotka ovat vain "hyviä ystäviä". Ikäero ei tosin ole näin räikeä.
Vierailija kirjoitti:
Helmillä loistaa rahankuvat silmissä ja Dannylla nuoret tissinkuvat.
Eikös tuo tänny ole aika pe?
Vierailija kirjoitti:
Danny rukka ja hänen pikku lerpukka.
Ei sillä peittoa heilutella. 😂
Viagraa ja imuttelua jos lerppu vielä heräisi
Ei se kaikilla seisokki huonone iän myötä. Varmana on Helmillä ollu usein Dannyn lastit sisällä. Kai tuon näköistä naista mies miellään panee jos pääsee pukille
Katsokaa vähän Dannyn henkilöhistoriaa.. Kova manipuloimaan.
Danny nuolee "varmasti", ja tietysti seivästää, jos toimii.
Olen kateellinen joka mies ottaisi helmin
Ukkojen horinoita. Aina haukkumassa . Anna muiden elää elä sinäkin.
Ihmiset voi olla myös kavereita . Tai seurustella ilman sen kummempaa. Ikä on vain numero . Ihminen on ihminen kuolemaan asti . Tekin. Juorulehdet tienaa jutuilla .
Joku uskontolahkoilu vasta sekotouhua onkin. Joku ukko kirjoittaa tarinaa muut ottaa tosissaan.
Vierailija kirjoitti:
Danny on 78 ja täyttää seuraavaksi 79.
Danny on kylläkin 83 ja täyttää syksyllä 84. Olen kateellinen, että tuon ikäisenä saa vielä nuorta naista. Itse olen vasta 65 ja halutessani nuorta p*llua joudun turvautumaan maksullisiin.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Danny rukka ja hänen pikku lerpukka.
Ei sillä peittoa heilutella. 😂Viagraa ja imuttelua jos lerppu vielä heräisi
Dannyn viagrashow.
Ei saa, verotiedoissa tulot olivat reilusti alle työmarkkinatuen.Tuskin edes haluaa työkkärin kirjoille. Työkkäri paistaisi nuoren ihmisen töihin tai koulutukseen.