Onko kukaan muu samanlainen? Aina pitää käydä pissalla ennen lähtöä.
Itse käyn varmaan kolme kertaa pissalla, kun pitää lähteä johonkin (paitsi äidilleni tai siskoni luo). Olkoot kyse sitten harkoista tai kyläilystä. Kauppaan tai kirjastoon kun lähtee, niin silloin ei tartte käydä pissalla.
Ja joka kerta tulee pissaa eikä tartte edes päkistellä tms. Jos en käy pissalla vaan mennäänkin ex-tempore kaupasta kylään, niin siellä tulee takuu varmasti iso pissahätä ja siinä sitten pidätellään, kun ei kehdata kysyä vessaa..
Rasittavaaaaaaaaa. 
Kommentit (9)
Mutta ennen kun lähden kotoa käyn aina ensin pissalla. Ihan sen takia että ihoan vieraita vessoja ja siinä tuhraantuu myös aina ihan hirveesti aikaa kun jossain kauppakeskuksessa alkaa etsiä vessaa, jonottaa jne.
minä täällä! sama ongelma. ei tosin aina, mutta aamuisin. joku siinä mättää, kun pitää lähteä ulos kotiovesta aamulla (ihan sama minne menossa) ja aina pakko käydä vessassa. minulla ei usein edes mitään tule, pakko vaan tarkistaa joka kerta ettei hätä varmasti yllätä -.-
Mulla ei ole vaan aamuisin vaan myös päivällä ja illalla. En mä tiedä mistä mä olen tämän "oppinut", äitini edes pakottanut käymään pissalla, kun lähdettiin jonnekkin. 
synnytyssairaalan fysioterapeutti oli sitä mieltä, että pahinta mitä voi lantiopohjanlihaksilleen tehdä on käydä varmuuden vuoksi pissalla. ei ehkä haittaa vielä, mutta sitten vanhempana..
en tiedä kuinka siitä oikein eroon pääsis..
ja joka kerta mullakin jotain tulee, joten en ymmärrä, missä vika.. 
ja se on totta että ei kannata opettaa rakkoaan aktiiviseksi vaan pissalla käydään vaan silloin kun oikeesti pissattaa. Normaali virtsaamisväli taitaa olla nelisen tuntia.
Mulla myös aivan sama juttu!!
Aina ennen lähtöä on käytävä pissalla, muutoin alkaa ihan takuuvarmasti pissattaa väärässä paikassa!!
Mutta koskaan en ole kuullut tuosta lantionpohja hommasta!! Olisi kai tehtävä asialle jotain jos tuo on totta!!!
Äidiltäni on poistettu kohtu laskeuman vuoksi ja olen aina pelännyt onko itsellä sama edessä joskus vanhempana (voiko olla sukurasite?).
ja välillä tuntuu et myöhästyy jostain jutusta ku pitää käydä vielä yhen kerran pissillä ja saattaa myös isompi hätä yllättää siinä samalla! Nukkumaan mennessä saatan käydä vielä sängystä vessassa ku tuntuu et pissittää ja aina sitä myös tulee! Ilmeisesti siis rakko ei tyhjene kunnolla ja on "kesto hätä". Rasittavaa!!
koska on tosi rasittavaa mennä vaikka bussiin ku on het pissahätä. Sit päätepysäkillä jo kuumeisesti etsii vessaa.
minä täällä! sama ongelma.
ei tosin aina, mutta aamuisin.
joku siinä mättää, kun pitää lähteä ulos kotiovesta aamulla (ihan sama minne menossa) ja aina pakko käydä vessassa.
minulla ei usein edes mitään tule, pakko vaan tarkistaa joka kerta ettei hätä varmasti yllätä -.-