Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Perintätoimiston toiminnasta tietäviä?

Vierailija
07.08.2009 |

Minulla ili perintätoimistossa yhteensä 6383€:n velka. Sitten, kun sain muuten asiani kuntoon, otin sinne yhteyttä ja sovin maksujärjestelyn. Sain sovittua, että koron juoksu pysähtyy, tosin sitä oli jo kerennyt kertyä paljon.



Nyt, kun lyhennän velkaa 140€/kk, niin lyheneekö ensin itse velan pääoma ja maksanko ensin ne jo kertyneet korot?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensin maksetaan korot, sitten pääoma ja viimeksi kulut. Näin lukee siinä sopimuksessa mikä mun työnantajalla on perintötoimiston kanssa.

Vierailija
2/3 |
07.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen maksanut vasta 4kk ajan ja tuntuu loputtomalta suolta, mutta.. kaipa se joskus sekin päivä koittaa, että olen velaton! Ja sitten en enää IKINÄ sotke raha-asioitani

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos vain pystyy maksamaan perintätoimiston laatiman ohjelman mukaan niin homma järjestyy.



On ihan normaalia,että ihmisellä on tilapäisiä maksuvaikeuksia, törmään tämmöseen työssäni jatkuvasti. Kun ottaa yhteyttä ja tekee maksusuunnitelman ja pysyy siinä niin kukaan ei vedä hernettä nekkuun.



#2

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme neljä