Loukkaavin/ erikoisin kommentti joka sinulle on sanottu aloittaen "ei millään pahalla, mutta... "
Minusta ehkä erikoisin oli se, mitä kuulin lääkäriltä kun olin kaatunut naama edellä jääkönttiin. Puoli naamaa oli mustana. Semmoinen kuusi kymppinen mies lääkäri sanoi "ei millään pahalla, mutta sun ei tarvitse sietää tuollaista turpaan ottamista" Varmaan tarkoitti hyvää, mutta silti outo kommentti lääkäriltä.
Kommentit (12)
Vierailija kirjoitti:
Pahoittelen yhdyssanavirheitä, puhelin pätkäisi. Ap
Onneksi huomasit ennen kun palstan äikänopella ruokatunti 😜
Vierailija kirjoitti:
Pahoittelen yhdyssanavirheitä, puhelin pätkäisi. Ap
Hah hah, tämä on kyllä naurettavin perustelu yhdyssanojen väärinkäytössä.
Yökerhossa yllättäen: Ei millään pahalla, mutta näytät susikoira roi tv-sarjan pojan siskolta. Baarissa: Ei millään pahalla, mutta nenäsi näyttää pitkältä aatelisnenältä. Pelimies: Vatsasi roikkuu, tee vatsalihasliikkeitä. Sanojat nuoria miehiä 2000-luvulla.
"Ei millään pahalla mutta sulla on ihan törkeän ruma ja leveä nenä" Miten tuo olisi kenties mahdollista käsittää hyvällä?
Ap, se lääkäri on nähnyt uransa aikana ehkä useita kymmeniä pahoinpideltyjä naisia ja kuullut kaikki maailman "törmäsin oveen" Selitykset laidasta laitaan. Sinänsä ymmärrän kommentin.
Olimme kyllä silloin teinejä, mutta 15-vuotiaana silloinen poikaystäväni sanoi "ei millään pahalla mutta sulla on inhottavan paksu perse" Ja kun nyt katson silloisia kuvia niin olin pitkäksi tytöksi aivan normaalipainoinen, muistaakseni 54kg/174cm.
Vierailija kirjoitti:
Olimme kyllä silloin teinejä, mutta 15-vuotiaana silloinen poikaystäväni sanoi "ei millään pahalla mutta sulla on inhottavan paksu perse" Ja kun nyt katson silloisia kuvia niin olin pitkäksi tytöksi aivan normaalipainoinen, muistaakseni 54kg/174cm.
Nykyteinien mittoihin verraten olit hoikka.
Jos mulla olisi perse kuin sulla naama en menisi yölläkään paskalle. Tää oli tapana sanoa nuorena vitsinä kaikille. Kaikki hoki tota. Naama on kuin petolinnun perse. Nykyäänhän nuoriso ei edes kestä vitsejä ottaa kaiken todesta ei osaa nauraa. Huumorintajutonta porukkaa nykyään.Näytät kauheelta -vitsit ei aukea. Tyhmä ku saapas. Pitkä on Hongan kolistaja. Perunanenäiset. Patti polvet. Koittakaa nyt suhtautua itseenne huumorilla.
Monet naiset myös miehet joita on lyöty tai lapsi sanoo että kaatui tai löi itsensä mutta ei kerro että joku löi.
"Ei millään pahalla, mutta mä en kyllä ikinä tulis töihin ilman meikkiä..." Tämä siis työkaveri. Olin siihen asti ollut mielestäni ihan kivan näköinen ilman meikkiä, enkä meikannut, koska en ollut koskaan oikein oppinut sitä. Samassa työpaikassa asiakas aloitti myös lauseensa samoin "...mutta sulla on ihan punainen nenä". :(
Pahoittelen yhdyssanavirheitä, puhelin pätkäisi. Ap