Aina kun kysyn deittisivustoilla miehiltä, miltä heidän ihannenaisensa näyttää
He vastaavat: "Ei ole mitään yhtä tiettyä, saa olla tumma, vaalea tai punapää, lyhyt tai pitkä, ei mitään väliä".
Mistä tämä johtuu?
Kommentit (76)
Koska ulkonäkö on niin paljon muutakin kuin hiustenväri ym. Paljon enemmän on merkitystä katseella kuin silmien värillä, hymyllä kuin hiustenvärillä...
Koska ei ole mitään tiettyä.
Ei tarkoita, että kaikki kelpaa, vaan että ulkonäön puolesta monikin asia voi sytyttää, ja onhan se luonnekin tärkeä.
Miksi edes kyselet moisia?
Koska naiskauneus voi olla aina niin hauskan yllättävästi paketoitu että aivan turha omassa mielikuvituksessa fakkiintua johonkin tarkasti rajattuun ulkonäköön.
Itse seurustelin aikaisemmin tosi isorintaisen pitkän blondin kanssa, nyt ystävättäreni on tosi lyhyt pienirintainen tummaverikkö. Kauniita naisia molemmat.
No varmaan tarkoittavatkin sitä, että noilla asioilla ei ole merkitystä. Mutta eivät kuitenkaan uskalla sanoa sitä yhtä, jolla ON merkitystä. Raukkoja.
Noin ne sanoo. Tärkeintä ei olekaan pituus tai hiusten väri vaan paino ja hiusten pituus (pitää olla hoikka ja pitkähiuksinen).
Niin,saa olla tumma tai punapää tai blondi, pitkä tai lyhyt, kunhan kroppa on kunnossa ja naama kuin nuorella Sharon Stonella ...😂 "en mä mitään missiä hae!" Stone ei ollut missi!
Kysymys on typerä, mitä sillä yleensäkin haet? Kuulostaa itsetunto-ongelmaiselta.
Vierailija kirjoitti:
No varmaan tarkoittavatkin sitä, että noilla asioilla ei ole merkitystä. Mutta eivät kuitenkaan uskalla sanoa sitä yhtä, jolla ON merkitystä. Raukkoja.
Kerro minullekin, niin tiedän sitten olla sanomatta.
Mikä ihmeen painokompleksisten kokootuminen täällä taas on? Ovatko kaikki ylipainoiset naiset sinkkuja?
Vierailija kirjoitti:
Noin ne sanoo. Tärkeintä ei olekaan pituus tai hiusten väri vaan paino ja hiusten pituus (pitää olla hoikka ja pitkähiuksinen).
Myös nuoruus. Se on tärkein. Miehethän usein väittävät, että he eivät ole vaativia toisin kuin naiset, heille kelpaavat monet eri ulkonäkötyypit naisessa. Yhden asian he unohtavat tässä kertoa. Sen, että heille kelpaavat nämä erilaiset ulkonäkötyypit _parikymppisessä_, oli oma ikä mitä tahansa.
Juu, miehet eivät vaadi paljon. Vain ikuista nuoruutta.
Ihannenaiseni ei ole läski.
There, I said it.
Eivät viitsi kertoa totuutta, ei pääsis muuten sun pöksyihin pyörähtämään.
Me miehet tiedämme että jos ilmoitamme tarkkaan mistä naisessa pidämme redusoidumme välittömästi esineellistäviksi sioiksi.
Nainen joka ilmoittaa tarkkaan sen mistä miehessä pitää on taas emansipoitunut omien halujensa kanssa sinuiksi tullut sankaritar.
Jos ei ole laatikkoleukakirurgi, niin ei sovi olla kovin kranttu.
946
Sitten kun kertoo sen ihanteensa niin nainen voi aina välillä vetää itkuraivarit, kun ei mies oikeasti pidä tästä kun ei ole ihanteen mukainen.
Miksi kyselet tyhmiä? Jos mies juttelee kanssasi, hän ei pidä sinua suohirviönä. Muusta käytöksestä tulee sitten ilmi loput ajatukset.
Miksi ruotisin ulkonäkö aisoita tuntemattoman kanssa?
En tee sitä tuttujenkaan naisten kanssa.
Ihastukselle voisin kertoa muutamista asioista, joista hänen ulkonäössään pidän, niistäkin oikeastaan vain, jos ne ovat hänen omaa ansiotaan, eikä voitto geenilotossa.
Miehet eivät ole niin tarkkoja