Voi helvetti!!! Meilläkin miehen vuoro ruuanlaitossa!!! Pelkkää lihaa, kermaa ja maitouotteita! Jessus tuo sairastuttaa ihmisen
Kommentit (99)
Taas hyvä mies-aloitus. Feministinen puolue saa ensi vaaleissa voiton.
Tuohan juuri sitä parasta ja terveellisintä ruokaa!
Olisit onnellinen että mies kokkaa. Toisten miehet eivät kokkaa eivätkä tee aamiaista, eivät siivoa jne.
Ap:"Tuollainen ruoka sairastuttaa ihmisen!" Mies:"Tee sitten itse, jos ei kelpaa!"
Vierailija kirjoitti:
Taas hyvä mies-aloitus. Feministinen puolue saa ensi vaaleissa voiton.
Höpö höpö. Söisin.
Feministi
Miehen pitää sentään omalla kokkausvuorollaan saada syötävää ruokaa.
Pysytpähän hoikkana ap , kun ei keitokset kelpaa.
Ei miehet ole syntyneet ruuanlaittoon, yleisesti ottaen, vaikka on monia miehiä joilta kyllä onnistuu herkullisen aterian laitto.
Tuliko yllätyksenä?
Millaista ruokaa odotit?
Teetkö vuorollasi sellaista ruokaa, josta hän tykkää? Vai sellaista joka sinun mielestäsi on hyvää ja terveellistä?
Jos dietit on kovin erilaiset, niin sitten on parasta tehdä eri ruuat.
Niin, että miehen pitäisi ymmärtää kokata kokkausvuorollaan sinun suosikkiruokaa eikä sellaista, mistä hän itse pitää?
Vierailija kirjoitti:
Siis jos mulla olisi mies, joka vielä kokkaisi mulle niin antaisin pillua kyllä sinä yönä niin paljon kuin miehen sielu sietää!
27
Ei kyllä toimi tuo kikka. Vaikka mies tekisi ruoat, maksaisi ne, siivoaisi ja tanssisi sadetanssin niin seksiä ei tipu
Meillä kokkaa molemmat mutta yhdessä päätetään mitä syödään, että maistuu kummallekin. Helppoa.
Vierailija kirjoitti:
Siis jos mulla olisi mies, joka vielä kokkaisi mulle niin antaisin pillua kyllä sinä yönä niin paljon kuin miehen sielu sietää!
27
Eilen kokkasin vaimolleni juustoistaporokeittoa lounaaksi. Illalliseksi tomaattisia kanapihvejä ja fetasalaattia. Pil-ua ei tullut yöllä, eikä tänä aamuna.
Isoäiteestä aika jätti viime kesänä, 96-vuotiaana.
Jokseenkin tuollaista oli sapuskat mitä laittoi lautaselleen, päälle paljon kalaa ja marjoja.
Vierailija kirjoitti:
Miksi olet tuommoisen miehekses valinnut? Vaihda johonkin ituja syövään pitkätukka hippiin.
Vai eikö sellainen enää ole tarpeeksi "miehekäs"?
Tämä!
Voiko tuostakin tehdä ongelman?
Minä ja äijäni olemme 23vuotta syöneet eri ruokia, eikä siitä ole tarvinnut numeroa tehdä.
Miksi pitää riidellä ja nätkättää pikku asioista?
Eilen tapahtui ihme, kun mies teki ruuan. Oli nälkäinen, mutta minä sanoin katsovani ensin hiihdot loppuun. Mies paistoi grillimakkaroita ja paahtoi leipää, toi minulle annoksen telkkarin ääreen. Ei nyt minun lempparia ollut, mutta söin kuitenkin. Meillä ruuanlaitto on minun vastuulla ja olen huomannut senkin, että kun olen yksin kotona, syön ihan eri ruokia mitä tavallisesti teen. Meillä syödään ihan liikaa lihaa.
Ei kai mikään ihme, että suomalaiset miehet kuolevat aikaisemmin, kuin naiset kun täälläkin haukutaan ne miehet nynnyiksi, hipeiksi ja epämiehisiksi, jotka syövät enemmän kasvipainotteisiksi.
Tahallaan kokkaa vuorollaan pelkkää paskaa, jotta voisi sälyttää keittiöhommat kokonaan sinulle.