Missä voi myydä design lasia turvallisesti
Olen saanut perinnökisi paljon design lasia ja astioita, myös pieniä patsaita ja taidetta. Missä sitä voisi myydä turvallisesti eteenpäin vaikka prosenttimyynti periaatteella. Löytyykö helsingistä tällaista tavaran second hand myyntipaikkaa?
Tori.fi olen yrittänyt myydä, mutta koska perheessä on riskiryhmäläisiä en mielelläni halua tapailla ostajia. Postitus on taas riski särkyvässä tavarassa, tämän takia tavallinen kirppiskin on pois suljettu.
Kommentit (11)
Vierailija kirjoitti:
Keräilypaikat
Antiikkiliikkeet
Ottaako antiikkiliikkeet prosenttimyynnillä? Mitä nämä keräilypaikat ovat, ilmeisesti jotain liikkeitä? Eli minne kävelen maljakoiden kanssa?
Up. Edelleen kaipaan tietoa tavaran second hand liikkeistä helsingissä. Onko joillan kirppareilla vitriini myyntiä, niin että voi vuokrata hyllyn vitriinistä. Tai ottaako joku prosenttimyynnillä.
Kirpputori Kahdeksas aisti Herttoniemessä
Monella kirpparilla arvotavarat saa vitriiniin pientä lisämaksua vastaan.
designlasi osto- ja myyntiliike
hakukoneen kenttään, niin johan alkaa listausta tulla
Desinglasi osto ja myynnissä pitää itse tavata asiakkaat, ja haluaisin tosiaan ruskiryhmään kuuluvan lapsen takia minimoida kontakteja.
Onko Nanny Still lasit haluttuja? Tzarina.
Up