Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lahja lasten kerhotädeille?

Vierailija
05.05.2009 |

Ostin Pentikiltä sellaisia pikkupurkkeja ja näytti olleen ihan mieluisat pikkulahjat. Lapsen tekemä kortti tai joku askartelu tietysti myös riittää, ja saattaa olla mieluisin vaihtoehto kerhotädille. Ei tietenkään ole pakko antaa mitään, mutta itse halusin muistaa koska arvostin heidän tekemään työtään ja samalla oli kiva jättää joku "muisto" meidän lapsista.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
05.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Annatteko te muut jotain lahjoja keväällä kerhokauden päättyessä kerhotädeille? En siis tarkoita päiväkotitätejä, vaan ihan vaan sellaisia kerhotätejä, missä kerhossa lapset on 1-2 kertaa viikossa?



Minun yks kaveri osti viime keväänä lahjakortit jalkahoitoon lapsensa kerhotädeille! En tiedä kuinka monta niitä tätejä oli, mutta ainakin kaksi, jos ei kolmekin.

Minusta ihan älytöntä liioittelua!

Minun mielestäni kortti riittää ihan hyvin kerhotätien muistamiseksi. Etenkin lapsen itse askartelema kortti on kaikkein ihanin lahja. Miksi tarvitsisi olla jotain kallista ja hienoa, tai ylipäätään joku lahja??

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän kaksi