Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Milläköhän todennäköisyydellä olen raskaana?

Vierailija
05.05.2009 |

Ehkäisyä ei ole ollut kuopuksen syntymän jälkeen eli noin 1,5 vuoteen. "Ehkäisynä" käytetty ainoastaan keskeytettyä yhdyntää. Samalla menetelmällä oltiin ennen kuopuksen alkuun saattamista noin 1v ja raskaus alkoi heti "ensimmäisestä laakista".



Nyt sitten oltiin ulkomailla ja olin laskenut että siellä pitäisi menkat alkaa. Eipä alkanut, eikä nyt kotonakaan. Kierto normaalisti (24-) 26, joskus ollut tuo parin päivän heitto, mutta silloin on menkat alkanut etuajassa... Nyt menossa kp 30-31, en ihan tarkkaan muista. Olisi siis tällainen fiksu pohdinta, että voiko lennot, erilainen ilmasto tms. siirtää menkkoja. Ja kyllä, tiedän, että voisin hakea apteekista raskaustestinkin =)



Niin ja vielä mainintana, että ollaan kyllä oltu tietoisia "ehkäisymenetelmää" valitessa raskauden mahdollisuudesta.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
05.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taitaa olla teille tuslossa vuodenvaihteen vauva! Itse olen samanlainen kuin sinä, en ole koskaan tehnyt raskaustestiä. Kyllä sen sitten huomaa kun aika on.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä kaksi