Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mitä voisi/tulisi tehdä kohtuuttomien eläkkeiden maksamisen lopettamiseksi?

Vierailija
16.05.2009 |

Nämä 2000-luvun huippueläkkeen kartuttajat ja nyt niitä liiveihinsä käärivät vanhat ukot, miten heiltä voisi evätä ko. yhteiskunnan rahojen varastamisen itselleen? Ihan oikeasti tästä pitäisi kapinoida. Miettikää miten nämä elintasogurut elävät pitkää saaden joka kuukausi tililleen useita kymmeniä tuhansia..Ja muu väestö köyhtyy. Ei tainnut Lilius palauttaa saamiaan rahoja, vaikka Viinanen sitä ehdotti..

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

nyt työttömiksi. Tämän investoinnin myötä johtajille voidaan maksaa edelleen huippupalkkoja, joista he eivät tule luopumaan koskaan!!!!

Vierailija
2/2 |
16.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eläkemaksut maksettu jne.



Mieti paljonko noi tyypit maksaa veroja palkastaan ja palkkioistaan. Palkka ja palkkiot ovat pois firmojen taskusta, ei veronmaksajien. Eli veronmaksajat hyötyvät kun firmat maksavat johtajilleen isoja palkkoja.



Kaikessa on kaksi puolta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla