Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mun kiusaajat ei halua myöntää että kiusaa mua

Vierailija
25.08.2020 |

Tää on todella paha tilanne. Jos otan asian esille niin sanotaan vaan älä jäkätä aina!
Jos teen samaa kuin kiusaajani niin mut lennätetään välittömästi ulos. Varmaan täytyy vaihtaa piirejä ja hankkia uusi elämä.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
25.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eihän ne tietenkään myönnäkään! Tässä sinulle nelikymppiseltä hyvä elämänohje: kusipäät eivät opi. Juu, sun täytyy vaihtaa piirejä ja hankkia uusi elämä. Ihmiset, jotka aidosti välittävät sinusta ja sinun hyvinvoinnistasi, myös kohtelevat sinua hyvin. Jokainen voi joskus sanoa väärin tai loukata toista, mutta ero on siinä, miten sen asian korjaa, kun tekonsa ymmärtää. 

Vierailija
2/4 |
25.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

He esittää ymmärtämätöntä, kannattaa sanoa tiukasti ja vakavasti että jossei tämä lopu, viet asian eteenpäin. Siis opettajille ja rehtorille ym. Kannattaa myös kirjoittaa ylös kaikki mitä he on sanoneet ja tehneet sulle pöivämäärineen. Se on aika raskas prosessi kiusaajillekin, kun ruvetaan setvimään kaikki tapahtumat ja keskustellaan opettajien kesken. Kiusaaja joutuu silmätikuksi, jota opettajat seuraavat tarkoin. Yleensä varmaan kaikille opettajille tulee nämä kiusaajat tietoon.

Sitten määrätään kontrolli-keskustelu jolloin seurataan onko kiusaaminen loppunut ja miten on mennyt. Eli helpoimmalla kiusaaja pääsee kun lopettaa sinun varoitukseesi. Jossei usko, nii kovat keinot käyttöön.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
25.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Mikään ei ole hyvää sille, jolle mikään ei ole pahaa." - Baltasar Gracian

Eli kiusaajillesi.

Ajattele kuinka heillä on jatkuvalla syötöllä viha, katkeruus ja kateus sydämessä.

Olet heitä Onnellisempi ja menestyneempi. ❤️😘

Tsemppiä!

Vierailija
4/4 |
25.08.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Häntä pystyyn! Kiusaajilla on pahaolla. Ei ihminen jolla on kaikki hyvin kiusaa toisia. On raukkamaista kun eivät koskaan myönnä. Nouse henkisesti niiden yläpuolelle. Hae voimavaraa jostakin harrastuskesta, josta nautit. Jos olet koululainen, niin muista se on vain pieni palanen elämää ja jonakin päivänä teidän tiet eroaa. Vaikkai se nyt sille tuntuisikaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme neljä