Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mihin voi tehdä valituksen sosiaalihuollon työntekijästä?

Vierailija
10.02.2009 |

Ja esimies ei riitä.



Saako sossu sanoa pahoinpidellelly vaimolle että pitikö mennä hankkimaan lapsia jos niitä ei saa hoidettua? Että nyt ne on toisten hoivisa!



Järkyttävää käyttäytymistä sosiaalihuollon ihmiseltä. Miks pahoinpidelty ja eroa hakeva vaimo kielletään näkemästä/ottamasta lapsia?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
10.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Otappa yhteyttä toisen kaupungin sosiaalitoimiston esimieheen, hän voi osata neuvoa minne alitus tulee jättää. Sosiaali- ja terveysministeriö toki myös valvoo, joten voihan sinnekin olla yhteydessä.

Vierailija
2/5 |
10.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja ei tosiaan saa sanoa noin, todella törkeää käytöstä ja virkavirhe!



t: sossu itsekin

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
10.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toisin sanoen, miten siihen lääninhallitukseen pääsee kontaktiin?

Vierailija
4/5 |
10.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja saako tämä ko sossutäti olla tekemisessä jutun kanssa, jos toinen osapuoli on hänen sukulaisensa?

Vierailija
5/5 |
10.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

itse olisin sitä mieltä että kyllä tuossa tilanteessa pitäisi itsensä jäävätä, jos on kyse siis sukulaisesta (ja esim.lasten huostaanotosta samaan aikaan). mut virallista käytäntöä en tiedä, joten en mene vannomaan.



omale esimiehelle en lähtis valitusta tekee, ei välttämättä etene, mut tuo kuulosti hyvältä että otat toisen kaupungin sosiaalihuollon esimieheen (tai vastaavaan) yhteyttä ja kysyt neuvoja. tokihan sitte voit yrittää kalastella myös lääninhallituksen tai sos.- ja terveysministeriön kotisivuilta tietoja siihen miten nyt tulisi toimia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän viisi