Nuapuri pistänt jouluvalot piälle
Kommentit (19)
Minäkö? Nyt ne on just tunnelmalliset.
Oletko varma että ne on jouluvalot? Käy kysymässä jos niillä olisi vielä valojen pakkaus jäljellä. Nykyään suurin osa valoista on vuodenaikavaloja tai tunnelmavaloja.
Mulla osa roikkunut koko kesän ja lisäsin nyt ledi valoja. Varsinaiset punaiset jouluvalot laitan vasta joulukuuksi. Muita ledi valoja voi käyttää heti kun alkaa illat hämärtymään.
Riippuen paikasta niin ne valot voi jättää pysyvästi paikalleen ja sytyttää aina kuin siltä tuntuu.
Mutta voiko jouluna syödä kesäkeittoa=
Vae nuapurj. Paa ite isommat joolutuekut nii ee tarvihe valittoo jootavvoo.
Vierailija kirjoitti:
Mutta voiko jouluna syödä kesäkeittoa=
Voi, mutta uusia perunoita ei.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Mutta voiko jouluna syödä kesäkeittoa=
Voi, mutta uusia perunoita ei.
Sekin järjestyy.
https://www.menaiset.fi/artikkeli/ruoka/reseptit/nain-saat-uusia-peruno…
Meillä on roikkuneet samat valot parvekkeella talvesta 2018 saakka, ei niitä jaksa kesäksi ottaa alas kun ripustuksessa on oma hommansa. Tänä kesänä sain aikaiseksi sisustaa parvekkeen olohuoneen jatkeeksi ja eilisiltana napsautin valot päälle tunnelmaa luomaan pimeään elokuun iltaan. Nautin viinilasillisen hämärällä parvekkeella lämpimässä kesäillassa kissa kainalossa 😍
Lukkeeko niijssä isolla jotta Meri ristmas?
Eikä! Ne on tunnelmavalot