Mihin vuoteen palaisit jos saisit palata ajassa taaksepäin?
Kommentit (41)
Jaah, jos mä siis saisin pitää nämä muistot ja tiedon mitä on tulossa, niin ehkä 1987.
1997.
Paljon valintoja vielä edessä.
Sellaisia joissa tein väärät valinnat.
1989. Tein vääriä valintoja silloin.
1997.
Olin 17v-18v, täysi-ikäinen siis. Oli baarit ja bilettäminen. Ihanaa ysärimusaa ja paljon ihastumisia. Oli sitä silloin jotenkin huoleton eläjä. Ja maailma jotenkin niin paljon yksinkertaisempi. Ja kaikki oli jotenkin vähään tyytyväisiä. Oli elämys saada uusi CD-levy, päästä ulkomaille tai vaikkapa nettiin. Kaipaan tätä aikaa todella.
Vuoteen 1976 (lapsuus) tai kasarilta mikä tahansa vuosi.
2019 ois kiva. Aika ennen covidia
Kertokaa myös, miksi kaipaatte jotain tiettyä vuotta. Tai mikä teki vuodesta 1994 elämänne onnellisimman?
Tämä on mielenkiintoinen kysymys.
Vuosiin 1995 - 2000 kun lapset olivat pieniä ja sain olla heidän kanssaan kotona. Ovat olleet elämäni parhaimmat vuodet :) Iso kiitos puolisolle, joka silloin teki kahta työtä, jotta lapsia ei tarvinnut viedä hoitoon.
2012. Olisin lähtenyt, lasteni kanssa Ruotsiin tai Espanjaan. Suomessa kaikki on mennyt pieleen v. 2012-alkaen.
2003. Ensikosketukseni alkoholiin ja vuoteen 2011 asti olikin aika hyvä bileputki. Opiskelijabileitä, festareita, ekskursioita. Alkoholin myötä myös ensikosketukset naisiin ja niin vain ujosta, naisten suhteen myöhäisheränneestä pojasta kuoriutui naisten mieleen oleva mies. Toki opiskelut ja työt hoidin kunnolla siinä sivussa, mutta hauskanpidon ehdoilla mentiin. Ikävä noita vuosia.
1978. Aloitin silloin peruskoulun. Tekisin monta valintaa toisin.
Vierailija kirjoitti:
1988 ja 1995
Kova lätkäfani siellä? :-)
Varmaan joko 1994 tai 1995 koska ne olivat elämäni onnellisimmat vuodet.