Mies haluaa alle 2v:aan päiväkotiin!
Meillä olisi vaihtoehtona pieni yksityinen ja kunnallinen iso päiväkoti ja mies haluaa meidän alle kaksivuotiaan kunnalliseen päiväkotiin! Onhan se vähän halvempi ja lähempänä kotia ja isosiskokin on siellä, mutta hirvittää miten niin pieni pärjää isossa laumassa. :(
Kommentit (4)
Ainakin valvonta pelaa siellä paremmin kuin yksityisellä puolella... Sitä paitsi ei iso päiväkoti tarkoita, että lapsi on hirveän isossa porukassa koko ajan. Ryhmät toimivat omissa tiloissaan ja omassa rauhassaan, vaikka samassa talossa olisi paljonkin lapsia hoidossa.
meillä on ollut omat ystävien ja sukulaisten lapset päiväkodissa alle 1v ikäisistä, hyviä lapsia ovat, sosiaalisesti osaavia, iloisia hyvä käytöksisiä ja kivoja lapsia.
en tiedä sitten mitä omastasi kuvittelet kasvattavasi yksinään kotona:)
onko kunnallinen vai yksityinen parempi. Minä kävin juuri yhden alueen molemmissa vaihtoehdoissa ja kunnallinen on mennen tullen parempi.
tarhaan hoitoon ja ryhmässä oli 12 alle 3 vuotiasta.