Seksin määrä
Olen miehen kanssa parisuhteessa ollut 5 vuotta ja meillä pieni lapsi. Suhteen alussa seksiä oli huomattavasti enemmän (toki lapsi vaikuttaa asiaan), mies jaksoi jopa 3 kertaa /päivä. Mutta nyt ei jaksa enää välttämättä edes joka toinen päivä kertaakaan vaikka mahdollisuuksia olisikin. Itse haluaisin enemmän, paljon enemmän. Mies sanoo vaan jos koitan tehdä aloitetta että olen muka nymfomaani vaikka kyse ei ole siitä että vaatisin takaisin suhteen alkuaikojen seksin määrää vaan edes vähän enemmän.
Kysymykseen: kuinka paljon pidemmissä ja /tai lapsiperheellisissä suhteissa on seksiä? Kumman tai molempien aloitteesta? Jos vähän, minkä takia?
Vähän vertaistukea.
-Nainen 27
Todella harvoin. Kunnollista, tyydyttävää seksiä ehkä kerran kuukaudessa tai kahdessa. Jotain epätyydyttävää suihinottamista tms vähän useammin. Minä lähinnä yritän tehdä aloitteita usein, mutta lähes aina torjutaan. Mies olen ja syyttelyn kohteena kun en kuulemma osaa häntä sytyttää.